تکنولوژی

کمبود تراشه خودروسازان در پی شیوع کرونا

کمبود تراشه در جهان به علت تعطیلی کارخانه‌های سازنده پس از شیوع ویروس کرونا، علاوه بر صنعت رایانه، خودروسازان را نیز متأثر کرده است.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، فورد و نیسان به همین علت مجبور شده‌اند مقدار تولید خودروی خود را کاهش دهند و امیدوارند با بازگشت صنعت تولید نیمه هادی به شرایط عادی بتوانند میزان ساخت خودروی خود را افزایش دهند.

فورد فعلاً میزان تولید خودروهای شاسی بلند را در کارخانه خود در لوئیس ویل کنتاکی کاهش داده و این امر بر روی تحویل سفارشات آن تا انتهای سال ۲۰۲۱ تأثیر منفی خواهد گذاشت. نیسان هم همین روند را در کارخانه اوپامای خود در ژاپن در پیش گرفته است.

پیش از این فولکس واگن در دسامبر گذشته اعلام کرده بود که تولید خودروهای خود را در چین، اروپا و آمریکای شمالی کاهش می‌دهد. فیات کرایسلر و تویوتا نیز با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می‌کنند. جنرال موتورز هم اعلام کرده اگر مشکلات فعلی ادامه یابد، در آینده از میزان تولیدات خود می‌کاهد.

امروزه تولید اکثر خودروهای مدرن وابسته به نصب انواع تراشه‌ها برای فعال شدن سیستم‌های کمک راننده، سیستم‌های تفریحی و چند رسانه‌ای و غیره است و با افزایش تولید خودروهای خودران این نیاز تشدید می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا