تکنولوژی

کارخانه نوآوری آریا راه اندازی می شود

تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری جدید به عنوان یکی دیگر از شعبه های پارک فناوری پردیس منعقد شد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس در مراسم انعقاد تفاهم نامه ایجاد کارخانه نوآوری، با اشاره به افزایش زیست‌بوم نوآوری تهران گفت: با ایجاد و عملیاتی شدن کارخانه نوآوری جدید به عنوان شعبه سوم پارک پردیس، ۱۵۰۰۰ مترمربع فضای قابل استفاده در زمینی به مساحت حدوداً ۳۰۰۰۰ مترمربع به زیست‌بوم نوآوری اضافه می‌شود.

صفاری‌نیا با بیان این‌که بیش از ۲۵ هزار مربع در شعب پارک فناوری پردیس در اختیار کسب و کارهای دانش‌بنیان، استارت اپ‌ها و دیگر حلقه‌های زنجیره نوآوری قرار گرفته است، ادامه داد: نزدیک ۲۰۰ مجموعه در کارخانه «های وی» و کارخانه نوآوری «آزادی» نزدیک به ۱۵۰ محصول و خدمت را ارائه می‌کنند و با پیوستن کارخانه نوآوری به این زیست‌بوم، ظرفیت تازه‌ای برای ارائه خدمات و محصولات فناورانه شکل می‌گیرد.

تفاهم‌نامه ایجاد کارخانه نوآوری «آریا» امضا شد. بر اساس این تفاهم‌نامه، فضای کارخانه پیشین شرکت آریا الکترونیک ایران بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع به کارخانه نوآوری بستری برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت اپ‌ها، صنایع خلاق، شتابدهنده‌ها و فضاهای کار اشتراکی اختصاص خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا