فناوری اطلاعات

ژاپن برای انقراض فلاپی‌دیسک دست به کار شد

وزیر دیجیتال ژاپن علیه فناوری قدیمی اعلان جنگ کرد که بسیاری از افراد چند دهه است که آن را ندیده‌اند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، وزیر دیجیتال ژاپن که وعده داده است از بوروکراسی همه ابزارهای قدیمی از تمبر هانکو گرفته تا دستگاه فکس خلاص شود، اکنون علیه فلاپی دیسک اعلان جنگ کرد.

تارو کونو، وزیر دیجیتال ژاپن در توییتی نوشت: فلاپی دیسک به همراه وسایل مشابهی شامل سی دی یا مینی دیسک، همچنان برای حدود ۱۹۰۰ سلسله مراتب دولتی الزامی هستند و باید حذف شوند.

وی روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته بود: ما این شیوه‌ها را به سرعت بازبینی می‌کنیم. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، حمایت کامل خود را از این اقدام اعلام کرده است. اصلا این روزها کجا کسی فلاپی دیسک می‌خرد؟

ژاپن تنها کشوری نیست که تلاش می‌کند از شر این فناوری قدیمی خلاص شود. وزارت دفاع آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد به استفاده از فلاپی دیسک‌هایی که برای نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ ساخته شده‌اند، در سیستم کنترل زرادخانه هسته‌ای خود پایان می‌دهد. گروه سونی ساخت فلاپی دیسک را در سال ۲۰۱۱ متوقف کرد و بسیاری از افراد جوان قادر به توضیح نحوه استفاده از فلاپی دیسک نیستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق مطلب ارائه شده از سوی کارگروه دیجیتالی دولت، موانع حقوقی، استفاده از فناوری مدرن مانند ذخیره سازی ابری، برای استفاده گسترده در سیستم اداری را دشوار کرده است. این گروه به مرور تمهیدات و طرح‌ها خواهد پرداخت و تا پایان سال، راه‌هایی را برای بهبود آنها اعلام می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا