فناوری اطلاعات

نخستین کاربری صحیح و فراگیر کارت ملی هوشمند

نخستین کاربری صحیح و فراگیر کارت ملی هوشمند؛ به گفته وزیر ارتباطات اولین کاربری صحیح و فراگیر کارت ملی هوشمند در دولت الکترونیکی با حضور ویدیو کنفرانسی در جمع مدیران پست بانک رونمایی شد و به زودی این کار در همه دستگاه‌ها فراگیر خواهد شد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برای اینکه از کارت ملی هوشمند، استفاده هوشمند شود، باید کاربردهای آن را ترویج کرد و به دلیل عدم فراگیری کارت هوشمند بین همه، تا به حال دستگاه‌های مختلف سراغ استفاده‌ی کاربردی از کارت ملی هوشمند نرفتند.

آذری جهرمی افزود: با توجه به فراگیری مطلوب، از پست‌بانک خواسته بودم که کارت‌خوان‌های کارت ملی هوشمند را در تمام شعبه‌ها نصب کند، اگر حسابی می‌خواهد افتتاح شود یا چکی وصول شود، دیگر با کپی گرفتن از کارت و تشخیص هویت توسط مسوول باجه نباشد، تا جعل و پولشویی دشوارتر از قبل شود و از فساد پیشگیری کند.

به گفته او امروز این اتفاق مهم در پست‌بانک عملیاتی شد و شاید اولین کاربری صحیح و فراگیر کارت ملی هوشمند در دولت الکترونیکی را با حضور ویدیو کنفرانسی در جمع مدیران پست بانک رونمایی کردیم. به زودی این کار در همه دستگاه‌ها فراگیر خواهد شد.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا