موبایل

مجلس سنا آمریکا لایحه ممنوعیت استفاده از تیک تاک را تصویب کرد

سنای آمریکا لایحه ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیوئی تیک تاک را در همه تلفن‌ها و دستگاه‌های دولت فدرال آمریکا تصویب کرد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد هنوز ‌درباره پشتیبانی از قانون تصویب شده در سنا برای ممنوعیت استفاده کارمندان دولت از تیک تاک روی دستگاه های دولتی تصمیم نگرفته نشده است.

این درحالی است که سنای آمریکا دیروز لایحه ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیوئی تیک تاک را در همه تلفن‌ها و دستگاه‌های دولت فدرال آمریکا تصویب کرد. لایحه مذکور یک روز قبل توسط مارک روبیو به سنا ارائه شده بود.

پلوسی یک روز پس از رای گیری سنا در این باره گفت: ما مشغول بررسی محتوای حقوقی قانون هستیم و با ایده آن مخالفتی نداریم. من نمی دانم دستور کار مجلس نمایندگان در هفته آینده چیست، اما این مسئله بسیار بسیار مهم است.

مجلس نمایندگان باید لایحه سنا را قبل از پایان فصل فعالیت کنگره تصویب کند. در مرحله بعد این قانون به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ارسال می شود تا آن را امضا کند.

برایان کمپ فرماندار ایالت جورجیا اعلام کرد داکوتای شمالی، آیداهو و آیوا در هفته گذشته قانونی برای عدم استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی تصویب کرده اند و در حال حاضر تعداد ایالت های آمریکا که این اپ چینی را ممنوع می کنند در حال افزایش است.

این درحالی است که نگرانی هایی درباره انتقال داده ها به دولت چین وجود دارد. البته کمپ دستور ممنوعیت استفاده از پیام رسان چینی وی چت و همچنین پیام رسان روسی تلگرام روی دستگاه های دولتی را نیز صادر کرده است.

کمیته سرمایه گذاری خارجی دولت آمریکا (CFIUS) یک سازمان ایمنی ملی قدرتمند در این کشور از ماه ها قبل به دنبال دستیابی به توافقی در خصوص امنیت ملی است تا داده های بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تیک تاک در آمریکا را محافظت کند. اما با وجودی که سال میلادی روبه پایان است، به نظر نمی رسد هیچ توافقی انجام شده باشد.

تیک تاک روز گذشته اعلام کرد لایحه سنا هیچ تاثیری در افزایش منافع امنیت ملی آمریکا ندارد.

این درحالی است که بسیاری از آژانس های فدرال از جمله وزارت دفاع، وزارت امنیت میهن و غیره هم اکنون استفاده از تیک تاک را در دستگاه های دولتی ممنوع کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا