فناوری اطلاعات

قابلیت نظرسنجی در گروه‌ها به اپلیکیشن واتساپ اضافه شد

به تازگی واتساپ قابلیت نظرسنجی را به این اپلیکیشن اضافه کرده و در همین رابطه نخستین تصاویر و جزئیات این ویژگی مورد انتظار در نسخه بتای این برنامه در دسترس کاربران قرار گرفته است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ در ماه‌های گذشته قابلیت‌های کاربردی فراوانی به پیام‌رسان محبوب واتساپ اضافه شده است و حالا این اپلیکیشن به ابزاری فراتر از یک پیام‌رسان تبدیل شده است.

به عبارت دیگر واتساپ اکنون به یک بازار متمرکز برای بزرگان دنیای تجارت تبدیل شده و بیشتر کارکنان شرکت‌ها اغلب کارهای خود را از طریق این پیام‌رسان انجام می‌دهند.

در همین رابطه ظاهراً قابلیت جدید و کاربردی به واتساپ اضافه شده که مدیریت گروه‌ها را آسان‌تر کرده است. علاوه بر پست کاور که به حساب‌های تجاری اضافه شده است، ظاهراً قابلیت نظرسنجی ویژگی دیگری محسوب می‌شود که به تازگی به گروه‌های واتساپ افزوده شده است.

در حال حاضر واتساپ این قابلیت را فقط برای نسخه iOS اپلیکیشن خودش منتشر کرده است. این قابلیت به نسخه ۲۲.۹.۰.۷۰ واتساپ افزوده شده است.

بعد از انتشار این نسخه، بسیاری از کاربران این اپلیکیشن گزینه جدید …My Contacts Expect در بخش مدیریت گروه‌های خود مشاهده کرده‌اند و اکنون قابلیت نظرسنجی نیز به صورت آزمایشی در اختیار گروهی از کاربران قرار گرفته تا پس از تست‌های مختلف در آینده‌ای نزدیک در اختیار همه کاربران قرار بگیرد.

درست مثل نظر سنجی در دیگر پیام‌رسان‌ها مثل توییتر، این قابلیت در واتساپ نیز به کاربران اجازه ساخت نظرسنجی‌های درون اپلیکیشنی و ارسال آن به تمام اعضای گروه برای رأی‌گیری را می‌دهد.

قابلیت نظرسنجی در گروه‌ها به اپلیکیشن واتساپ

نحوه ساخت نظرسنجی نیز خیلی ساده بوده و همانطور که عنوان شد این قابلیت هنوز در دست توسعه است و هنوز جزئیاتی از این که بعد از کلیک روی این نظرسنجی چه اتفاقی می‌افتد، در دست نیست.

اما آنچه که اکنون محرز شده، امکان ایجاد آسان نظرسنجی در یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های جهان است. برای ایجاد نظرسنجی ابتدا باید سوال نظرسنجی را انتخاب کرده و بعد از وارد کردن سوال، نوبت به وارد کردن گزینه‌های نظرسنجی برای رأی‌گیری می‌رسد.

تصویری در فضای مجازی منتشر شده که ظاهر نظرسنجی‌های اپلیکیشن WhatsApp را به نمایش می‌گذارد. وقتی یک نظر سنجی ایجاد شود، سوال و گزینه‌های آن برای کاربر به نمایش درمی‌آیند و سپس کاربر می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و روی گزینه Vote کلیک کند تا نتایج نظرسنجی برای کاربر به نمایش درآید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا