گیم

فروشگاه آنلاین ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت تعطیل می‌شود

مایکروسافت اعلام کرد فروشگاه و بازار آنلاین ایکس باکس ۳۶۰ را در سال میلادی آینده تعطیل خواهد کرد و به جدیدترین کنسول‌ها و سرویس اشتراکی «گیم پاس» خود متمرکز می‌شود.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، طبق پستی که در وب سایت ایکس باکس انتشار یافت، فروشگاه ایکس باکس ۳۶۰ و بازار ایکس باکس ۳۶۰ در ۲۹ ژوییه سال ۲۰۲۴ تعطیل خواهند شد و گیمرهایی که از کنسول قدیمی استفاده می کنند، قادر نخواهند بود بازیهای جدید را خریداری و دانلود کنند.

با این حال، مایکروسافت به کاربران اجازه می دهد تا با بازیهای ایکس باکس ۳۶۰ که خریداری کرده بودند و بازیهای قدیمی که با کنسول سازگاز هستند، بازی کنند.

در پست ایکس باکس آمده است: از زمانی که ایکس باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۵ عرضه شد، تغییرات زیادی روی داده است. فناوری متحول شده، انتظارات گیمرها تغییر کرده است و ما روی تبدیل «ایکس باکس سری ایکس اس» به بهترین مکان برای بازی در حال حاضر و در آینده متمرکز شده ایم.

مایکروسافت تولید کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰ را در سال ۲۰۱۶ متوقف کرد و یک سال بعد، سرویس بازی ایکس باکس «گیم پاس» (Xbox Game Pass  ) را راه اندازی کرد که روی کنسول‌ها و سیستمهای عامل ویندوز قابل دسترس است.

در راستای اقدام اخیر مایکروسافت، اپلیکیشن فیلمها و تلویزیون هم در کنسول قدیمی‌تر حذف خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، ایکس باکس ۳۶۰ یکی از پرفروشترین کنسول‌های بازی همه زمانها شناخته می‌شود که رقیب جدی پلی استیشن ۳ سونی بود. مایکروسافت تا سال ۲۰۱۴، حدود ۸۴ میلیون دستگاه ایکس باکس ۳۶۰ فروخته بود و همان سال، همزمان با عرضه مدل جدید «ایکس باکس وان»، انتشار آمار فروش این کنسول را متوقف کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا