تکنولوژی

فراخوان اعطای ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به دانش‌بنیانها

صندوق نوآوری و شکوفایی طی فراخوانی اعلام کرد که ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکتهای دانش بنیان اعطا می کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، روح‌ا… ذوالفقاری، معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مبانی قانونی بودجه سال ۱۴۰۱ که بانک‌ها را مکلف به پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کرده است، گفت: بانک‌های عامل تعیین شده توسط بانک مرکزی مکلفند این تسهیلات را از محل منابع سپرده‌های پس انداز و جاری و قرض الحسنه با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت کند.

وی افزود: همچنین بر مبنای مصوبه هیئت وزیران مقرر شده است ۷۰ درصد از این مبلغ مستقیما توسط بانک‌های عامل به شرکت‌های دانش بنیان و ۳۰ درصد باقی مانده به صندوق‌های پژوهش و فناوری به منظور اعطای تسهیلات به شرکت‌های نوآور (استارتاپی)، فناور، دانش بنیان و خلاق پرداخت شود.

ذوالفقاری تاکید کرد: هدف این تسهیلات کمک به توسعه و تثبیت اشتغال از طریق حمایت از تکمیل و ارتقاء فنی محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌ها به منظور ظرفیت‌سازی برای افزایش عرضه این محصولات و کمک به افزایش تولید و فروش محصولات دانش بنیان است و شرکت‌ها می‌توانند با ارائه طرح‌های خود در این ۳ محور و از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی افزود: این تسهیلات برای شرکت‌ها چه اینکه از طریق بانک‌ها دریافت کنند و چه اینکه از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری، با کارمزد ۴ درصد پرداخت خواهد شد و دوره بازپرداخت آن ۳۶ ماه است که ۶ ماه اول به عنوان فرصت تنفس برای شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

ذوالفقاری در پایان خاطرنشان کرد: بانک‌های عامل شامل بانک‌های ملی، ملت، صادرات قرض‌الحسنه رسالت، توسعه صادرات و صنعت و معدن هستند و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا پایان مهرماه ۱۴۰۱ ، درخواست تسهیلات خود را بارگذاری کنند و سایر شرکت‌ها نیز با مراجعه به صندوق پژوهش و فناوری استان محل استقرار یا حوزه تخصصی مرتبط شرکت می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا