فناوری اطلاعات

سرعت راه اندازی برنامه‌ها در اندروید ۱۳ بیشتر می‌شود

با ایجاد تغییراتی در کدنویسی سیستم عامل اندروید ۱۳، زمان مورد نیاز برای راه اندازی برنامه‌های نصب شده در محیط این سیستم عامل کمتر می‌شود.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، در سیستم عامل اندروید ۱۳ تغییراتی ایجاد شده که باعث می‌شود سرعت عمل پردازنده‌ها در زمان تلاش یک برنامه برای راه اندازی بیشتر شود و در نتیجه برنامه‌ها و نرم افزارها سریع‌تر در دسترس قرار بگیرند.

یکی از شاخص‌های بررسی میزان کارایی گوشی‌های تلفن همراه، سرعت راه اندازی برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌های مختلف است. گوگل با هدف ارتقای این شاخص امیدوار است تغییراتی اساسی در کدنویسی سیستم عامل اندروید ۱۳ انجام دهد تا نرم افزارها و برنامه‌های گوناگون سریع‌تر در دسترس مخاطب قرار بگیرند.

البته مدرن سازی پردازنده‌های مرکزی و سی پی یوها نیز به این تحول کمک کرده است. این تغییرات با بررسی برخی کدهای پنهان اندروید ۱۳ برای کارشناسان قابل مشاهده بوده است. افزایش سرعت عمل پردازنده‌ها باعث می‌شود هر برنامه و نرم افزار امکانات و قدرت بیشتری برای تکمیل فرایند باز شدن در اختیار داشته باشد.

این ویژگی جدید احتمالاً از طریق تمامی گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به اندروید ۱۳ در دسترس خواهد بود. برای پشتیبانی گوشی‌های پیکسل گوگل از این ویژگی، قبلاً یک وصله نرم افزاری از سوی این شرکت عرضه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا