موبایل

در پی کاهش تقاضای موبایل کوالکام ۱۲۰۰ کارمند را اخراج میکند

کوالکام که یکی از بزرگترین تراشه سازان برای موبایل است ، ۱۲۵۸ کارمند خود در ایالت کالیفرنیا آمریکا را اخراج می کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، این بخشی از اقدامات شرکت برای کاهش هزینه ها است. اخراج کارمندان در دفاتر سن دیگو و سانتا کلارا در ماه دسامبر ۲۰۲۳ میلادی انجام می شود.

این در حالی است که مردم مانند قبل موبایل هایشان را عوض نمی کنند. تورم و آپدیت های روزافزون موبایل های جدید نیز در این روند نقش دارند. پردازشگرهای ساخت انویدیا در بیشتر موبایل های اندروید به کار می روند. همچنین تراشه های رادیویی آن در برخی از آیفون ها نیز تعبیه شده اند. این شرکت با کاهش تقاضا برای موبایل و افزایش رقابت از سوی شرکت هایی مانند اپل روبرو است.

اپل مشغول توسعه تراشه های خود است تا میزان اتکا به کوالکام را کاهش دهد.

اخراج کارمندان این شرکت تراشه سازی در اسناد مربوط به بخش توسعه استخدام ایالت کالیفرنیا آشکار شده است. این اسناد نشان می دهد بیش از نیمی از کارمندان اخراجی مربوط به تیم های مهندسی هستند. کارمندان فنی و حسابداران نیز بخش دیگر کارمندان اخراجی کوالکام را تشکیل می دهند.

این شرکت هم اکنون در مقایسه با ۲۰۲۲ میلادی حدود ۵ درصد نیروی کار خود را اخراج کرده است. کوالکام در ماه آگوست اعلام کرد ۴۱۵ کارمند در دفتر سن دیه گو را اخراج کرده است اما مدیر ارشد مالی این شرکت هشدار داد احتمالا کارمندان بیشتری اخراج شوند زیرا موسسه اقداماتی بیشتر برای کاهش هزینه ها انجام می دهد.

البته کوالکام تنها تراشه سازی نیست که در سال جاری میلادی کارمندان خود را اخراج کرده است. اینتل در ماه آگوست اعلام کرد بیش از ۳۰۰ کارمند دفاتر کالیفرنیا را اخراج می کند. میکرون دیگر تراشه ساز آمریکایی نیز ۱۰ درصد نیروی کار، معادل ۴۸۰۰ کارمندان را اخراج کرد و در اوایل ۲۰۲۳ میلادی پرداخت پاداش به کارمندان را تعلیق کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا