موبایل

درخواست غرامت ۷۶۸میلیون پوندی از اپل در انگلیس

یک شهروند انگلیسی به دلیل آپدیت نرم افزاری اپل در سال ۲۰۱۷ میلادی که به کند شدن آیفون های قدیمی منجر شد، از این شرکت شکایت کرده و خواستار ۷۶۸میلیون پوند شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، جاستین گاتمن از جانب ۲۵ میلیون کاربر انگلیسی آیفون که تحت تاثیر عملکرد اپل قرار گرفته اند خواستار غرامت شده است.

اپل قبلاً اعتراف کرد آپدیتی که در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد، عملکرد دستگاه ها را کاهش داد، هرچند این شرکت ادعا می کند هدف از آن محافظت از عمر باتری دستگاه بوده است. منتقدان اپل را متهم کرده اند به طور عمد عملکرد دستگاه های قدیمی را کاهش داد تا مشتریان مجبور به خرید دستگاه های جدید شوند.

این شرکت آمریکایی قبلاً غرامتی ۱۱۳ میلیون دلاری برای تسویه شکایتی مشابه در ایالت آریزونا و ۵۰۰ میلیون دلار برای تسویه شکایتی در ایالت کالیفرنیا آمریکا پرداخت کرده است.

شکایت گاتمن در دادگاه تجدیدنظر رقابت انگلیس(Competition Appeal Tribunal) ثبت شده که در حقیقت نهاد قضایی متخصص انگلیس است که پرونده‌های مربوط به اقدامات ضدرقابتی در بازار را رسیدگی می‌کند.

افرادی که قبلاً مالک آیفون ۶، ۶ پلاس، ۶S، ۶S پلاس ،۷، ۷پ لاس، SE، آیفون ۸، ۸ پلاس و آیفون ایکس بوده اند براساس این شکایت می توانند غرامت دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا