فناوری اطلاعات

جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین وزارت ارتباطات برگزار شد

جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین به ریاست وزیر ارتباطات و باحضور روسای شرکت ها و سازمان های تابعه و مسوولان مرتبط این وزارتخانه برای ارایه خدمات باکیفیت و متنوع به زوار اربعین حسینی برگزار شد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران سازمان ها و شرکت های تابعه برای بررسی اقدامات و ارائه تسهیلات به زوار اربعین برگزار شد.

در این جلسه وزیر ارتباطات به ارائه خدمات باکیفیت و متنوع ارتباطی به زوار اربعین حسینی تاکید کرد و دستوراتی را به سازمان ها و شرکت های تابعه برای برنامه ریزی و ساماندهی خدمات این سازمان ها برای ایام اربعین حسینی ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، هر ساله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به وظایف و مسوولیت های خود تلاش کرده که بهترین سرویس ها و خدمات خود را در ایام اربعین حسینی به زوار از مبدا مسیرها در ایران تا مقصد آنان در نجف و کربلا ارائه کند.

به همین منظور وزیر ارتباطات در دیدارهایی با مسوولان عراقی در زمینه تقویت زیرساخت های ارتباطی در مسیرهای زوار در عراق و ارائه سرویس های باکیفیت مذاکراتی انجام داد.

همچنین کمیته ای در وزارت ارتباطات با عنوان کمیته هماهنگی مراسم اربعین تشکیل شده که با همراهی و همکاری شرکت ها و سازمان های تابعه هر ساله برای ارائه خدمات بهتر نسبت به سال قبل برنامه ریزی و تمهیدات لازم را آماده می کنند.

در این زمینه می توان اشاره ای داشت به پژوهشگاه فضایی که بر اساس تجربیات خود در سال قبل با نصب بالن مخابراتی در مرز مهران به ارائه اینترنت رایگان از طریق وای فای به زوار پرداخت.

شرکت ملی پست نیز در سال گذشته نرم‌افزاری با نام «پست‌یافته» برای تسهیل سفر زائران به عتبات عالیات طراحی و راه‌اندازی کرد که از طریق آن اسناد مفقوده به صاحبان آن‌ها را عودت داده شد.

همچنین بر اساس هماهنگی انجام شده با اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات، زیرساخت ها و آنتن های این اپراتورها در طول مسیر و مرزهای مشترک با عراق تقویت شد تا مردم از کیفیت بهتر ارتباطی بهره مند شوند.

شرکت ارتباطات زیرساخت نیز بر اساس وظایف ذاتی خود، شبکه ارتباطی خود را در طول مسیر را تقویت و پهنای باند مورد نیاز اپراتورها در این حوزه را تامین کرد.

در سال جاری نیز با پیگیری و تاکیدات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خدمات و سرویس های بهتر و متنوع تری نسبت به سال گذشته به وزار اربعین ارائه می شود که در این زمینه اطلاع رسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا