فناوری اطلاعات

ایلان ماسک اکثر کارمندان توییتر را اخراج می‌کند

روزنامه واشنگتن پست امروز در گزارشی اعلام کرد که ایلان ماسک قصد دارد پس از خریداری توییتر در یکی از نخستین اقدامات خود به منظور کاهش هزینه‌ها، تعداد قابل توجه و اکثر کارمندان آن را اخراج کند. به این ترتیب انتظار می‌رود چیزی در حدود 75 درصد از کارمندان توییتر و بالغ بر 5 هزار نفر از این شرکت اخراج شوند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ به نظر می‌رسد تصاحب شرکت و پیام‌رسان توییتر توسط ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در آستانه نهایی شدن است و تنها گام‌های نهایی برای این انتقال باقی مانده است. روزنامه واشنگتن پست امروز در گزارشی اعلام کرد که نهایی شدن این نقل و انتقال در آینده بسیار نزدیک و ظرف روزهای آینده صورت می‌گیرد و ایلان ماسک بالاخره این پیام‌رسان بزرگ را خریداری می‌کند.

در بخش دیگری از گزارش منتشر شده توسط این روزنامه معتبر آمده است که ایلان ماسک قصد دارد به منظور کاهش هزینه‌های این شرکت تصمیمات بزرگ و غیرقابل انتظاری را بگیرد. یکی از این تصمیمات که به نظر می‌رسد در آستانه نهایی شدن است اخراج اکثر کارمندان توییتر است. واشنگتن پست اعلام کرده که ایلان ماسک به تازگی به هیئت مدیره و سرمایه گذارن این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد چیزی در حدود 75 درصد از کارمندان توییتر را اخراج کند. این شرکت چیزی در حدود 7500 کارمند دارد و این تغییر و تحول سبب می‌شود نزدیک به 5 هزار نفر از آن‌ها از کار خود بیکار شوند.

واشنگتن پست در این گزارش خود به نقل از یک منبع ناشناس و آگاه اعلام کرده است که مراحل قانونی به منظور خریداری توییتر توسط ایلان ماسک به خوبی در حال پیشروی است و ایلان ماسک قصد دارد تصاحب توییتر را تا تاریخ 28 اکتبر (ششم آبان) نهایی کند. قرار است اخراج کارمندان این شرکت بلافاصله پس از نهایی شدن این نقل و انتقال صورت بگیرد.

البته گفته می‌شود پیش از این تصمیم ایلان ماسک، هیئت مدیره توییتر نیز تصمیم گرفته‌ بودند به منظور کاهش هزینه‌های خود چیزی نزدیک به 25 درصد از کارمندان را اخراج کنند. این اقدام سبب می‌شد که با اخراج چیزی در حدود 1900 کارمند و همچنین توقف بخشی از فعالیت‌های توییتر، این شرکت چیزی در حدود 800 میلیون دلار در هزینه‌های خود صرفه جویی کند.

اما به نظر می‌رسد که ایلان ماسک تصمیمات گسترده‌تری دارد و قصد دارد در اقدامی عجیب بیش از سه چهارم تمامی کارمندان خود در توییتر را به خانه بفرستد. مشخص نیست پس از این اقدام قرار است فعالیت توییتر چگونه ادامه پیدا کند. مطمئناً با اخراج این تعداد از کارمندان، توییتر در مدیریت و کنترل محتوای منتشر شده از سوی کاربران و همچنین تامین امنیت آن‌ها با مشکلاتی روبرو خواهد شد. تاکنون بسیاری از مدیران سابق توییتر هشدار داده‌اند که این اقدام سبب می‌شود عملکرد سرویس‌های این شرکت با اختلال جدی روبرو شوند.

ایلان ماسک پیش از این اعلام کرده بود که کارمندان با عملکرد پایین باید از توییتر اخراج شوند. وی همچنین تایید کرده بود که در حال حاضر هزینه‌ زیادی را برای تصاحب توییتر پرداخت می‌کند و قصد دارد در سه سال آینده با افزایش دو برابری درآمدهای خود سود قابل توجهی را بدست بیاورد. واشنگتن پست نوشته است که ایلان ماسک هنوز به هیئت مدیره این شرکت و همچنین سرمایه گذارن اعلام نکرده که این افزایش دو برابری درآمد چگونه قرار است صورت بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا