تکنولوژی

ایربادی که با حرکت فک موبایل را کنترل می کند

یک شرکت کننده در نمایشگاه CES۲۰۲۳ مشغول توسعه ایربادی است که با فشردن فک می تواند پخش موسیقی را کنترل کند و قرار است قابلیت های بیشتری به آن بیفزاید.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  مهر، قرار است نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۳(CES) در روزهای آینده افتتاح شود. درهمین راستا شرکت های مختلف پیش از برگزاری نمایشگاه از محصولات نوین خود رونمایی می کنند.

در حال حاضر انبوهی از ایربادهای بی سیم در بازار موجود هستند که با دستور صوتی پخش موسیقی را کنترل یا در دستگاه فرد جستجو می کنند. اما اکنون یک نمونه ایرباد به نام Wisear تولید شده که قابلیت جالب تری دارد. این شرکت در حقیقت نخستین ایربادهای بی سیم حسی عصبی را ابداع کرده است.

این ایرباد بی سیم به فرد اجازه می دهد با فشردن فک خود موبایل را کنترل کند. البته نخستین نمونه از فناوری مذکور در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی سال گذشته نمایش داده شد. شرکت سازنده امسال نمونه واقعی ایرباد مذکور را به نمایش می گذارد که براساس حرکات صورت موبایل را کنترل می کند.

شرکت سازنده ادعا می کند الکترودهای داخل گجت فعالیت های مغز، چشم و صورت را رصد و با استفاده از هوش مصنوعی آن را به اقداماتی برای کنترل موبایل تبدیل می کنند.

این شرکت دو قابلیت ایرباد مذکور را در CES نمایش می دهد که پخش-توقف موسیقی یا رد کردن ترک های موسیقی است که هر دو این اعمال با فشردن فک کاربر (یک یا دوبار به ترتیب) انجام می شود. شرکت Wisear مدعی است تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی نخستین قابلیت های کنترل ایرباد با کمک حرکات چشم ارائه می شوند.

همچنین سازنده تصمیم دارد نخستین قابلیت های کنترل در ایرباد براساس فعالیت های مغزی را سال آینده میلادی رونمایی کند.

این شرکت مدعی است هنگامیکه تمام قابلیت های مذکور آماده شوند، نخستین نمونه مصرفی محصول را رونمایی می کند که هم اکنون برای ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده است.

Wisear تصمیم دارد این مجموعه فناوری را به شرکت های تولید کننده ایرباد ارائه کند. هرچند نسخه اولیه این ایرباد کمی حجیم به نظر می رسد اما نسخه نهایی کمی بیشتر شبیه نمونه های مشابه دربازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا