گیم

الدن رینگ در فروش هم رکوردشکنی کرد

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از فروش‌ بازی‌ها به صورت فیزیکی و دیجیتالی در بریتانیا، الدن رینگ از زمان عرضه‌ی کال آو دیوتی: ونگارد تاکنون، بیشترین فروش را در هفته‌ی نسخه انتشار به‌دست آورده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ از طرفی فروش بازی ۲٫۵ برابر بیشتر از اثر بزرگ و جدید هفته‌ی گذشته یعنی هورایزن فوربیدن وست گزارش شده است. در واقع، این بهترین عملکرد یک بازی به خارج از مجموعه‌‌های کال آو دیوتی و فیفا از نظر فروش در هفته‌ی نخست از زمان بازی رد دد ریدمپشن ۲ در اکتبر ۲۰۱۸ است.

گفته شده که فروش هفته‌ی اول الدن رینگ بیشتر از بازی‌هایی نظیر سایبرپانک ۲۰۷۷ و اساسینز کرید والهالا در سال ۲۰۲۰ بوده است. بازی‌هایی که فروش خوبی را در هفته‌ی نخست عرضه کسب کردند. بر اساس ارقام منتشر شده، نسخه‌های دیجیتال بیش از ۶۸ درصد از فروش الدن رینگ را به خود اختصاص داده و ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی بزرگ‌ترین پلتفرم‌های فروش دیجیتال بازی بوده‌اند.

تقریبا ۸۵ درصد از فروش بازی روی ایکس‌باکس به صورت دیجیتالی و این میزان در رایانه‌های شخصی ۷۳ درصد بوده است. روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی سونی، فروش دیجیتالی بازی بیش از ۵۰ درصد گزارش شده است. با این حال فروش کلی بازی به صورت فیزیکی و دیجیتالی روی کنسول‌ پلی‌استیشن ۵، رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس و پلی‌استیشن ۴ به ترتیب ۳۲، ۳۰، ۲۹ و ۹ درصد بوده است.

موفقیت الدن رینگ به این معنی است که بازی انحصاری جدید پلی‌استیشن با کاهش فروش ۸۰ درصدی به جایگاه دوم جدول فروش کلی این هفته سقوط کرده است. گفتنی است که در جدول فروش دیجیتال بازی‌ها، این اثر در رتبه‌ی سوم پس از فیفا ۲۲ قرار دارد. تنها بازی جدید دیگری که به جدول‌ها راه پیدا کرده، گرید لجندز اثر استودیوی کدمسترز است که به جایگاه دهم دست پیدا کرده است.

طبق آمار، ۶۰ درصد از فروش این اثر مسابقه‌ای به صورت دیجیتالی بوده است. شایان ذکر است که نینتندو آماری از فروش دیجیتال بازی‌ها منتشر نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا