فناوری اطلاعات

اضافه شدن قابلیت‌های امنیتی ویژه فیسبوک به اکانت‌های عادی

فیسبوک اعلام کرد از سال ۲۰۲۱ به کاربرانش اجازه خواهد داد کلیدهای امنیتی فیزیکی را به عنوان راهی برای احراز هویتشان برای ورود به اپلیکیشن موبایلی این شبکه اجتماعی تعریف کنند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، فیسبوک اخیرا گزینه ای را عرضه کرده که مستلزم یک کلید امنیتی سخت افزاری برای اتصال به رایانه رومیزی پیش از هر بار ورود به این پلتفرم شبکه اجتماعی است.

این شرکت اعلام کرد کاربران می توانند کلید سخت افزاری را از فروشندگان خریداری کرده و در نزد فیس بوک به ثبت برسانند.

بزرگترین شبکه اجتماعی جهان اعلام کرد قصد دارد از سال آینده برنامه امنیتی “فیسبوک پروتکت” برای اکانتهای شخصیتهای برجسته شامل نامزدهای انتخابات را توسعه دهد و انواع حسابهای جهانی فیسبوک را تحت پوشش این برنامه قرار دهد.

عرضه سرویس امنیتی جدید پس از هک شبکه اجتماعی توییتر در ژوییه روی داد که در جریان آن کنترل حسابهای بسیاری از افراد معروف شامل جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا و الون ماسک، مدیرعامل تسلا به دست هکرها افتاد.

برنامه “فیسبوک پروتکت” که در حال حاضر در آمریکا موجود است، به سیاستمداران، سازمانهای دولتی و افراد کمپینهای انتخاباتی اجازه می دهد تمهیدات امنیتی بیشتری مانند احراز هویت دو مرحله ای و کنترل فوری تهدیدهای هک احتمالی را به اکانتهای فیس بوک خود اضافه کنند.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک اعلام کرده که بزودی کاربرانی مانند خبرنگاران و فعالان حقوق بشر که در ریسک بالاتر هدف قرار گرفتن توسط هکرهای پیشرفته هستند از این امکانات امنیتی برخوردار خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا