تکنولوژی

Unreal Engine 5 شرکت اپیک گیمز؛ انقلابی در بازی سازی و دنیای گیمینگ!

شرکت اپیک گیمز اخیراً به صورت رسمی نسخه جدید از موتور بازی سازی اپن سورس خود را با نام Unreal Engine 5 رونمایی کرد و برای دانلود در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ شرکت Epic در یک استریم زنده که همزمان در پلتفرم‌های یوتیوب و توییچ پخش می‌شد موتور بازی سازی جدید آنریل انجین 5 (Unreal Engine 5) را معرفی کرد و توانایی آن در نمایش جزئیات گرافیکی بالا و رندرینگ آنی را به رخ دنیای بازی سازی کشید.

مهم‌ترین قابلیت‌های جدید و کاربردی آنریل انجین 5 سیستم‌های روشنایی و هندسی آن هستند که به ترتیب Lumen و Nanite نام گرفته‌اند. Lumen یک سیستم روشنایی جهانی و نوردهی کاملاً دینامیک است که می‌تواند نور غیرمستقیم را در یک صحنه به صورت کاملاً واقعی نسبت به نور مستقیم یا هندسه اشیاء وفق دهد. به گفته‌ی Epic Games در کنار آن Nanite نیز یک سیستم هندسی با جزئیات بالا است که می‌تواند دنیایی در حد واقعیت را به دنیای بازی بیاورد در حالی که فریم ریت و وضوح تصویر صدمه‌ی زیادی نبیند.

اگر به خاطر داشته باشید شرکت Epic حدود دو سال پیش برای اولین بار موتور بازی سازی Unreal Engine 5 را با انتشار دموی گرافیکی جذاب معرفی کرد. اما امروز آنریل انجین 5 به صورت رسمی عرضه شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای ساخت بازی در کنسول‌های گیمینگ نسل قبلی و نسل جدید و همچنین پلتفرم‌های اندروید، iOS، Mac و ویندوز نسخه‌ی جدید موتور بازی سازی Unreal را دانلود و نصب کنند.

Unreal Engine 5 شرکت اپیک گیمز

شرکت اپیک گیمز مدعی است موتور بازی سازی Unreal Engine 5 با بازی‌های ساخته شده توسط موتور بازی سازی Unreal Engine 4 نیز سازگار است و توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی خود را توسط Unreal 4 طراحی کنند و سپس آن را به Unreal 5 ارتقا دهند.

Unreal Engine 5 شرکت اپیک گیمز

در کنار معرفی و عرضه Unreal Engine 5، بسیاری از ناشران و توسعه‌دهندگان بازی‌های بزرگ نیز اعلام کرده‌اند نسخه‌ی بعدی بازی‌های خود را توسط این انجین توسعه خواهند داد. از این دسته بازی‌ها می‌توان به عناوینی چون Stalker 2، نسخه بعدی Tomb Raider، Ark II، The Matrix Awakens، The Witcher 4، Black Myth: Wukong و نسخه بعدی Gears of War اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا