فناوری اطلاعات

OpenAI در مورد خطرات موجود ناشی از هوش مصنوعی عمومی هشدار داد

OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی و استقرار هوش مصنوعی با حمایت مالی مایکروسافت است، این شرکت به تازگی یک پست وبلاگی منتشر کرده است که در آن از احتیاط و آینده نگری برای توسعه هوش عمومی مصنوعی (AGI) که به عنوان هوش مصنوعی تعریف می شود که می تواند هر وظیفه فکری را که انسان می تواند انجام دهد، توصیه می کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛ این شرکت که در ابتدا توسط گروهی از کارآفرینان و محققان برجسته فناوری، از جمله ایلان ماسک و سم آلتمن تأسیس شد، اظهار داشت که AGI می‌تواند پیامدهای عمیقی برای بشریت داشته باشد، چه مثبت و چه منفی. پست وبلاگ برخی از مزایای بالقوه AGI، مانند حل چالش های جهانی مانند تغییرات آب و هوایی و فقر، و همچنین برخی از خطرات بالقوه، مانند ناهماهنگی با ارزش ها و اهداف انسانی، استفاده بدخواهانه توسط بازیگران بد، و تهدیدات وجودی را تشریح کرد. به تمدن بشری

OpenAI استدلال کرد که دستیابی به AGI مستلزم برنامه ریزی دقیق و هماهنگی بین سهامداران مختلف از جمله محققان، سیاست گذاران، رهبران صنعت، گروه های جامعه مدنی و عموم مردم است. این شرکت همچنین خواستار تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی اطمینان از همسویی AGI با ارزش های انسانی و قابل کنترل توسط انسان شد. علاوه بر این، OpenAI از شفافیت و مسئولیت پذیری بیشتر در توسعه و استقرار هوش مصنوعی حمایت کرد.

این سازمان امیدوار است که یک گفتگوی جهانی در مورد 3 سوال کلیدی داشته باشد: نحوه اداره این سیستم‌های هوش مصنوعی، نحوه توزیع عادلانه مزایایی که ایجاد می‌کنند، و نحوه اشتراک عادلانه دسترسی.

OpenAI در مورد خطرات موجود ناشی از هوش مصنوعی عمومی هشدار داد
این پست وبلاگ به عنوان بخشی از ماموریت OpenAI برای اطمینان از اینکه هوش مصنوعی به نفع همه بشریت است منتشر شد. این شرکت هم یک بازوی غیرانتفاعی (OpenAI Inc.) و هم یک بازوی انتفاعی (OpenAI LP) را اداره می کند که در این دیدگاه مشترک هستند. OpenAI به دلیل توسعه برخی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی در جهان، مانند GPT-4 (یک سیستم پردازش زبان طبیعی)، DALL-E (یک سیستم سنتز تصویر مولد) و جدیدترین موفقیت ویروسی آن، ChatGPT (یک سیستم‌عامل) شناخته شده است. ربات چت که بر اساس یک مدل زبان بزرگ بر اساس اطلاعات موجود در اینترنت آموزش داده شده است).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا