تکنولوژی

AMD جایزه نوآوری CES 2022 برای پردازنده‌های سری Ryzen 6000

شرکت AMD در آستانه رویداد فردای خود در نمایشگاه CES اطلاعاتی از ترکیب تراشه‌های موبایل Ryzen 6000 خود منتشر کرده و به نظر می‌رسد این تراشه‌ها یکی از جوایز نوآوری CES 2022 را از آن خود کرده‌اند. قرار است برخی از این جوایز تا پایان امروز و پیش از آغاز به کار رسمی نمایشگاه اعلام شوند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛  AMD بخش زیادی از مشخصات پردازنده‌های سری Ryzen 6000 خود را برای فردا نگه داشته، اما اطلاعات کلیدی آن را در اختیار رسانه‌های گذاشته است؛ واحدهای پردازشی شتاب یافته در بخش پشتیبانی گرافیکی ارتقا قابل توجهی خواهند یافت، زیرا AMD ریزمعماری Vega را بالاخره با ریزمعماری گرافیکی RDNA 2 جایگزین کرده است.

این ریزمعماری که از امکانات گرافیکی متعددی همچون مجموعه قابلیت‌های DirectX 12 پشتیبانی می‌نماید، از لحاظ مصرف انرژی بهینه شده و قدرت پردازشی را نیز تا جد زیادی بهبود بخشیده است. با این حال اطلاعاتی از ریزمعماری پردازشی سری رایزن 6000 منتشر نشده، اما با توجه به اینکه انتظار نداریم Zen 4 تا انتهای سال جاری میلادی عرضه شود، احتمال می‌دهیم در این سری نیز مانند سری 5000 از ریزمعماری پردازشی Zen 3 استفاده شده باشد.

AMD فردا همچنین از پشتیبانی پردازنده‌های جدیدش از ماژول‌های حافظه DDR5 خواهد گفت تا بر اساس ادعای لیزا سو، مدیرعامل این شرکت، پهنای باند کلی حافظه را نسبت به نسل کنونی دارای DDR4/LPDDR4، تا حد زیادی افزایش دهد. این موضوع در کنار قابلیت‌های گرافیک مجتمع Ryzen 6000، تجربه‌ای گران‌بها را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که سری رایزن به پردازنده مایکروسافت پلوتون برای افزایش امنیت سخت‌افزاری سیستم مجهز شده‌ و از پردازش صدا با هوش مصنوعی برخوردار خواهد بود. مراسم AMD در CES 2022 فردا ساعت 18 و 30 دقیقه به وقت ایران برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا