فناوری اطلاعات

10 شغل متاورسی که تا سال 2030 وجود خواهند داشت

دغدغه ای که برای بسیاری از مردم ایجاد شده است که برای ورود و حضور در دنیای متاورس، باید چه مهارت‌هایی را کسب کنند و اصولا چه شغل‌هایی بیشتر خواهان دارد و کدام نیروها امکان پیدا کردن کار را خواهند داشت.

فناوری برتر دیجیتال؛ دنیای متاورس درحال حاضر به یکی از مهم‌ترین چالش‌های بسیاری از ساکنان دهکده جهانی تبدیل شده است اینکه دنیای متاورس چه شکلی بوده و زندگی در آن واجد برخورداری از چه مهارت‌هایی است،به دلمشغولی خیلی از آنها بدل شده است.

“متاویس چه نوع مشاغلی ممکن است ایجاد کند؟” در زیر به چند مفهوم مقدماتی اشاره خواهیم داشت:

تعاریف سریع

واقعیت مجازی: محیط کاملا مصنوعی; غوطه ور شدن کامل در یک محیط مجازی.

واقعیت افزوده: موضوعات مجازی دنیای واقعی را احاطه کرده اند؛ دنیای واقعی با وسائل دیجیتال ارتقاء یافته است.

واقعیت مختلط: محیط مجازی همراه با دنیای واقعی؛ تعامل با هر دو جهان واقعی و مجازی.

واقعیت گسترده: ترکیبی از همه موارد بالا.

 

         1. دانشمند تحقیقات فراجهانی

دانشمندان تحقیقات واقعیات مجازی و افزوده در حال حاضر یک جزء اصلی از دانشگاه های برتر و شرکت های بزرگ فناوری هستند. اما به عنوان متاورس یا فراجهان (و یا هر آنچه شما می خواهید به نام تداخل بدون مرز از جهان فیزیکی و دیجیتال) به آرامی تبدیل به یک ایده به طور گسترده ای پذیرفته شده، می شود؛ ما درآینده نیازمند قدرت مغزی بسیار بیشتری هستیم.

کار دانشمند تحقیقات متاورس یا فراجهانی صرفا مستلزم ایجاد چند مدل دیجیتالی اساسی از دنیای واقعی نیست که در آن شرکت ها بتوانند مشتریان و شرکای خود را به ارمغان بیاورند.این قبلا وجود داشته است و آنچه در آینده در انتظارش هستیم بزرگتر خواهد بود.

آنچه دانشمندان تحقیقات متاورس یا فرا جهانی نیاز به ساخت دارند چیزی شبیه به نظریه همه چیز است که در آن تمام جهان قابل مشاهده و قابل اجرا به صورت دیجیتالی است. این معماری پایه ای خواهد بود که همه موارد به کاررفته دیگر بر آن ساخته می شوند.

این بازی ها،تبلیغات، کنترل کیفیت در کارخانه ها، سلامت متصلDeFi… فهرست ادامه دارد.

این یک تعهد دیوانه کننده پیچیده است. داوطلبان باید بتوانند نمونه های اولیه را با استفاده از فناوری در تلاقی الگوریتم های بینایی کامپیوتری برای عکاسی محاسباتی سه بعدی،رندر عصبی،بازسازی صحنه،تصویربرداری محاسباتی،ادومتری بصری-اینرسی،برآورد حالت،همجوشی حسگر،نقشه برداری و بومی سازی و سپس مقایسه کنند. این نمونه های اولیه باید با گذشت زمان بزرگتر شوند.

چگونه یک دانشمند پژوهشی متاورس یا فراجهانی شویم: دریافت دکترای در زمینه یادگیری عمیق،بینایی کامپیوتر،گرافیک کامپیوتری یا تصویربرداری محاسباتی و دانستن++C

         2. برنامه ریز متاورس

ایده ها ارزان و اعدام گران است. هنگامی که یک متاورس در حال کار داشته باشیم، توانایی برنامه ریزی و پیاده سازی تمام مسائل در یک دنیای کاملا مجازی برای اکثر شرکت ها کاملا کلیدی خواهد بود مانند انتخاب کارهای مناسب برای انجام در این دنیای دیجیتال در حال گسترش.

در اینجاست که برنامه ریز متاورس وارد می شود.همانطور که مدیران عامل یک چشم انداز و استراتژی برای ایجاد و رشد درآمدهای فراسویه کسب و کار خود تعیین می کنند، برنامه ریز باید مجموعه ای استراتژیک از فرصت ها را از اثبات مفهوم تا آزمایشی تا استقرار هدایت کند.این به معنای شناسایی فرصت های بازار،ایجاد موارد تجاری،تاثیرگذاری بر نقشه های راه مهندسی،توسعه معیارهای کلیدی و … است.

چگونه یک برنامه ریز متاورس شویم: سال ها تجربه مدیریتی،دانش بازاریابی،دانشHW/SW/SaaS/PaaS مدل های کسب و کار و ذهنیت کارآفرینی عالی داشته باشید.

       3. توسعه دهنده اکوسیستم

متاورس به خودی خود و با اراده مطلق به وجود  نمی آید.یک اکوسیستم کامل باید در اطراف آن ساخته شود.

سنسورها،پردازنده ها،پردازنده های گرافیکی،دریاچه داده،تولید برق سبز،محاسبات لبه،قوانین و مقررات. جهان پیچیده است و دیجیتالی کردن بیشتر آن کار آسانی نخواهد بود.

توسعه دهنده اکوسیستم مسئول هماهنگی شرکا و دولت ها خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که عملکردهای مختلف ایجاد شده در مقیاس بزرگ امکان پذیر است.آن ها برای سرمایه گذاری های دولتی در زیرساخت ها فشار خواهند آورد و جوامع بزرگی از بازیگران را متحرک خواهند کرد.

چگونه یک توسعه دهنده اکوسیستم شویم: سال ها تجربه دولتی/لابی گری و درک دقیقی از صنعت در حال رشدXR داشته باشید.

      4.مدیر ایمنی متاورس

می دانید چگونه اینترنت،مکانی امن برای همه است؟مطمئنا، فرصت های زیادی برای تبدیل شدن به مکانی امن و فراگیر وجود دارد،اما این به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد.

حریم خصوصی.در تایید هویت جهانی.هدگیر ایمن.حسگرهای کافی… به طور کلی ما به افرادی نیاز داریم که بتوانند در طول مراحل طراحی،اعتبارسنجی و تولید انبوه،راهنمایی و نظارت کنند تا مطمئن شوند دنیای دیجیتال ما ایمن است و الزامات ایمنی نظارتی قابل اجرا را برآورده می کند یا از آن فراتر می رود.

بدیهی است که همه بدون از بین بردن عملکرد یا طراحی پیشرفته-یا کاهش درآمد-؛آن شخص مدیر ایمنی متاورس خواهد بود.

کار آسانی نخواهد بود؛آن ها باید به طور دقیق پیش بینی کنند که چگونه از قابلیت های متاورس استفاده می شود و ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد، اجزاء،سیستم ها و مراحل تولید مرتبط با این پیش بینی ها را شناسایی کنند.پیچیدگی محض و تعداد قطعات متحرک در یک دنیای دیجیتال جدید کافی است تا سرم را فقط با فکر کردن به آن، بچرخاند.

چگونه یک مدیر ایمنی شویم: دارای مدرک مهندسی و تجربه الکترونیک مصرف کننده/تولید کننده باشیم.

     5.سازنده سخت افزار متاورس

متاورس فقط بر اساس کد ساخته نخواهد شد.همچنین روی سنسورها،دوربین ها و هدست ها ساخته خواهد شد.حسگر هایی که اگر کسی بازوی شما را به صورت آنلاین فشار دهد، احساس لمس می کنید.دوربین هایی که می بینند که اگر شما حالت وحشتناک و عصبانی دارید، هوش مصنوعی بیش از حد شما را آزار ندهد.هدست هایی که خورشید را در اطراف شما احساس می کنند و یک روز تابستانی را در دنیای دیجیتال برای واقع گرایی بیشتر نشان می دهند؛ و این حتی وارد موارد خسته کننده مثل واحد های اندازه گیری اینرسی،دوربین های نور بصری،دوربین های عمیق برای کمک به ردیابی،نقشه برداری و بومی سازی و … نمی شود.

تما م این سخت افزار،که برای ایجاد یک دنیای کاملا دیجیتالی که با دنیای فیزیکی در هم  در هم تنیده و مورد نیاز است، گران و پیچیده است؛ و یک سازنده سخت افزار Metaverse باید آن را مونتاژ کرده و با پیچیده تر شدن Metaverse آن را تطبیق دهد.

در حال حاضر بهترین حسگرها برای عملیات صنعتی و صنعت خودرو ساخته می شوند. اینها صنایعی هستند که سرمایه هنگفتی دارند. بنابراین، به عنوان یک چالش اضافی، هر کسی که سخت‌افزار Metaverse را می‌سازد باید مطمئن شود که می‌تواند ارزان و ایمن ساخته شود تا متاورس تنها بازیچه ثروتمندان نشود.

چگونه یک سازنده حسگرشویم: کارخانه ای داشته باشید که قادر به ایجاد لوازم الکترونیکی مصرفی پیچیده باشد. من هرگز نگفتم که آسان است!!

      6. داستان سرای متاورس

از آنجایی که تجربه اقتصاد و مفهوم بازی انگاری به ارتقا و رشد خود ادامه می‌دهند، منطقی است که از تجربه واقعی توسعه یافته خود بخواهیم داستان‌های عالی داشته باشیم که بتوان از آن درس‌های بزرگی آموخت. ما می خواهیم بخندیم. ما می خواهیم گریه کنیم. ما می خواهیم یاد بگیریم. ما می خواهیم چیزهای کمی گره خورده را در دنیای دیجیتال ببینیم. اینجاست که داستان سرای متاورس وارد می شود.

این شخص مسئول طراحی ماموریت های همه جانبه برای کاربران برای کشف متاورس، سناریوهای آموزشی برای ارتش، فرصت های بازاریابی دشوار در قالب روایت برای شرکت ها، جلسات روانشناسی (چرا شیاطین درونی را بکشید وقتی می توانید وانمود کنید که آن ها را در دنیای دیجیتال می کشید؟) و … خواهد بود؛این لیست ادامه دارد.

چگونه یک داستان‌سرای متاورس شوید: یک رشته ادبیات با یک خرده بازاریابی داشته باشید، کار خود را در یک شرکت بازی شروع کنید، سپس به فناوری تغییر دهید.

      7.جهان ساز

هنگامی که معماری، سخت افزار و خط داستانی خود را ساختیم، هنوز باید کل دنیاها را بسازیم (به Elliot Page در Inception فکر کنید). منظورم کدنویسی آنها نیست ، منظورم تصور آنهاست.

این نقش مستلزم بسیاری از همان مهارت‌هایی است که از طراحان بازی‌های ویدیویی خواسته می‌شود، البته با مجموعه‌ای از قوانین کاملاً متفاوت. سازندگان جهان باید آینده نگر و رو به جلو باشند، زیرا بسیاری از چیزهایی که رویای آنها را در سر می پرورانند هنوز در قالب یک فناوری یا راه حل محصول وجود نخواهد داشت.

آنها همچنین باید قوانین و اخلاقیات را در نظر بگیرند. وقتی دنیای دیجیتال واقعی به نظر می رسد، آیا کشتن کسی در آن اشکالی ندارد؟ارتکاب به جنایات جنگی؟ ما قبلاً شروع به پرسیدن این سؤالات از خود کرده‌ایم، اما تا پایان بحث فاصله داریم.

چگونه یک جهان ساز شویم: نیمی جنگجو-شاعر، نیمی طراح گرافیک باشید. خوب بودن در Minecraft هم ​​ضرری ندارد.

      8.کارشناس مسدود کردن تبلیغات

چگونه فیس بوک … متاسفم، متا، پول در می آورد؟ با فروش اشتراک کارخانه اطلاعات نادرست خود؟ با برداشت و فروش اعضای بدن؟ با دریافت کمک های مالی از دیکتاتورها؟ البته که نه (؟). تبلیغات می فروشند. و بگذارید به شما بگویم، متاورس احتمالاً به روشی بسیار بسیار مشابه اجرا خواهد شد. حدس می زنم آن را DNA بنامد. فکر می کنید تبلیغات اینستاگرام به خوبی هدفمند و آزاردهنده هستند؟ صبر کنید تا ببینید آنها با کل مجموعه داده‌ها چه کاری می‌توانند انجام دهند و می‌توانند به معنای واقعی کلمه شما را در سراسر جهان دنبال کنند.

تصور کنید در حال قدم زدن در فضای دیجیتال هستید و در دنیای واقعی گرسنه هستید. ناخودآگاه، کمی بیشتر به کافه‌ها و رستوران‌های دیجیتالی در مسیرتان خیره می‌شوید ؛ و چه می دانید، یک دقیقه بعد، شروع به دریافت تبلیغات برای غذا می کنید. در ابتدا سرگرم کننده به نظر می رسد، اما در طولانی مدت سرزده و ناخواسته. بنابراین، به محض اینکه از این تازگی خسته شدیم، مسدودکننده‌های تبلیغاتی را می‌خواهیم که باید به اندازه کافی پیشرفته باشند تا بتوانند تبلیغاتی را که در خود واقعیت تعبیه شده‌اند، شناسایی کنند. اینجاست که متخصصان مسدود کردن تبلیغات وارد می شوند.

بسیار شبیه مدل AdBlock Plus، من حدس می‌زنم که پلاگین‌هایی توسعه دهند که می‌توانند جلوی نمایش تبلیغات را بگیرند. آن‌ها دستمزد زیادی دریافت نخواهند کرد، اما از طریق کمک‌های مالی و دسترسی به داده‌ها، ممکن است بتوانند امرار معاش کنند.

چگونه به یک متخصص مسدود کردن آگهی تبدیل شوید: دانش اولیه در زمینه کدنویسی و دسترسی به کد منبع Metaverse داشته باشید.

      9.امنیت سایبری متاورس

متاورس هدف مناسبی برای حملات سایبری و کلاهبرداری است: آواتارهای هک شده، سرقت NFT، نشت داده های بیومتریک/فیزیولوژیکی (الگوهای امواج مغزی، هر کسی؟)، هدست های هک شده… احتمالات برای اشتباه شدن چیزها تقریباً بی شمار است.

به همین دلیل است که ما به کارشناسان امنیت سایبری Metaverse نیاز داریم. افرادی که حملات را در زمان واقعی مسدود می‌کنند و اطمینان می‌دهند که قوانین و پروتکل‌ها بازنگری و اصلاح می‌شوند و شاید حتی اختراع شوند تا تمام خطرات متاورس را در بر بگیرد.

من چیز زیادی در مورد امنیت سایبری نمی دانم، بنابراین این پاراگراف را با این فکر باز می گذارم: فقط یک مسئله زمان است که نقض های مجازی به پرونده های دادگاهی در دنیای واقعی تبدیل شوند.

چگونه به یک متخصص امنیت سایبری Metaverse تبدیل شوید: دارای پیشینه ای در زمینه امنیت سایبری معمولی و/یا مدرک حقوق با گرایش های فنی باشید.

     10.کارآموز بدون حقوق

میدانم. من دارم تقلب می کنم تا به یک عدد گرد خوب برسم. اما به من گوش کن اگرچه این نقش در حال حاضر وجود دارد، مهم است که تأکید کنیم که همچنان در آینده متاورس محور خواهد بود.

کارآموزان بدون حقوق فقط قهوه نمی گیرند. آنها داده ها را خرد می کنند. آنها ضمائم عرشه های VC را تولید می کنند. آنها کدهای سنگ ها و درختان را می نویسند. آنها علوفه ضروری هستند که امپراتوری های فناوری بر پشت آنها ساخته شده است.

و ما باید به فداکاری آنها درود بفرستیم.

همچنین باید به آنها پول بدهیم.

 

ایمنی، راحتی، قوس داستانی جذاب، مدل‌های موی قابل تنظیم، کنترل‌های والدین، پازل‌ها، افزونه‌ها، ویجت‌ها، اعلان‌ها، بهینه‌سازی‌ها، انسجام ایدئولوژیک، پورتال‌های لذت و تنبیه، و حسگرهای سر و صدا (بتا)… همه آن‌ها را در اختیار خواهیم داشت. متاورس!

اما به یکباره اتفاق نخواهد افتاد. متاورس برای کار کردن به فناوری‌ها، پروتکل‌ها، شرکت‌ها، نوآوری‌ها و اکتشافات جدید بیشماری نیاز دارد. و طبق تعریف، افراد بی‌شماری نیاز دارند که مشاغل بی‌شماری را انجام دهند تا به جاه‌طلبی‌های بزرگ خود نزدیک شوند.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در آینده نزدیک، یکی از این مشاغل را به دست آورید، فقط یک چیز را به خاطر بسپارید: دنیا بسیار تاریک است. لطفا آن تاریکی را با خود به متاورس نبرید.

ترجمه:میترا شنتیائی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا