فناوری اطلاعات

گوگل ۵۰ اپلیکیشن اندرویدی را برای گوشی‌های تاشو سفارشی می‌کند

گوگل قصد دارد بیش از ۵۰ اپلیکیشن اندرویدی را با یک رابط کاربری بازطراحی شده، به روزرسانی کند تا برای استفاده در گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها، مناسب‌تر شوند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، رابط کاربری جدید، استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی را در گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها راحت‌تر خواهد کرد.

اپلیکیشن‌های اندرویدی که قرار است برای گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها بهینه شوند، عبارتند از: دیجیتال وِل‌بینگ، جی میل، دستیار گوگل، تقویم گوگل، دوربین گوگل، گوگل چت، گوگل کروم، ساعت گوگل، مخاطبان گوگل (Google Contacts)، گوگل دایلر، گوگل داکس، گوگل درایو، گوگل فمیلی لینک، گوگل فایلز، گوگل فیت، گوگل هوم، گوگل کیپ، گوگل کیبورد، گوگل کیدز اسپیس، گوگل لنز، گوگل مپس، گوگل میت، گوگل مسیج، گوگل نیوز، گوگل وان، گوگل پِی، گوگل پرسنال سیفتی (SOS)، گوگل فوتوس، گوگل پلی، گوگل پلی گیمز، گوگل پلی استور، گوگل پادکستس، گوگل سرچ، گوگل شیتس، گوگل اسلایدز، گوگل تی وی، گوگل ترانسلیت، گوگل ویس ریکوردر، گوگل ولت، هواشناسی گوگل، یوتیوب، یوتیوب کیدز، یوتیوب موزیک و یوتیوب تی وی.

این اپلیکیشن‌ها یا به‌روزرسانی شده‌اند یا با یک طراحی مناسب تبلت، به‌روزرسانی شده اند. گوگل اعلام کرده است با شرکایی نظیر سامسونگ و سازندگان دیگر، برای عرضه طراحی‌های رابط کاربری مناسب گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها به اپلیکیشن‌هایشان، همکاری می‌کند. این شرکت همچنین بعضی از اپلیکیشن‌های آینده شامل دیسنی پلاس، ماینکرفت و اسپاتیفای را نشان داده است.

با عرضه گوشی تاشوی پیکسل فولد، گوگل اکنون علاقه بیشتری به نحوه کارکرد اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های دارای صفحه نمایش بزرگ دارد. پیکسل فولد گوگل، نخستین تلفن هوشمند تاشوی این شرکت است که دارای یک لولای عمودی است که می‌تواند باز شود تا صفحه نمایشی مشابه تبلت داشته باشد. با وجود علاقه زیاد مصرف کنندگان به گوشی‌های تاشو، بازار تاشو نسبتا کوچک بوده و سامسونگ این بازار را تحت سلطه دارد.

بر اساس گزارش وب سایت گیزچاینا، با این حال، توجه گوگل به فناوری صفحه نمایش تاشو در لاین محصولاتش، می‌تواند به به‌روزرسانی مهمی در اندروید منتهی شود که ویژه گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها، طراحی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا