فناوری اطلاعات

کنفرانس شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه کنفرانس شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی سخنرانی می کند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات، کنفرانس شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی جمعه هفته جاری برگزار می‌شود و عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بازدید از نمایشگاه حاشیه‌ای این کنفرانس، در مراسم اختتامیه سخنرانی خواهد کرد.

فرامرز رستگار دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران و دبیر کنفرانس «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی» در این باره توضیح داد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، این کنفرانس فقط با حضور افراد متخصص و ذی‌ربط برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این کنفرانس همه افراد مرتبط با موضوع دور هم جمع هستند تا ظرفیت هر بخش شناسایی شود، تاکید کرد: در این کنفرانس علاوه بر بخش‌های مرتبط در بخش غیردولتی، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که مسئولیت پیشبرد شبکه ملی اطلاعات را بر عهده دارند حاضر هستند.

رستگار با بیان اینکه ما در شبکه‌های سیار پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم اما در شبکه ثابت که زیرساخت اپراتور تلفن همراه است کارهای زیادی انجام نشده و این موضوع یکی از دلایل عدم پیشرفت مطلوب و کافی شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود، به برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این کنفرانس اشاره کرد و افزود: ۵۰ شرکت داخلی، توانمندی خود در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در زمینه شبکه ملی اطلاعات به نمایش خواهند گذاشت.

وی تاکید کرد: همان‌طور که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تأکید کرده است شبکه ملی اطلاعات دارای بخش زیرساختی (زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات) و غیر زیرساختی (شبکه‌های اجتماعی، پلتفرم‌هایی برای رشد کسب‌وکارهای اینترنتی و اپلیکیشن‌ها) است که تعدادی از شرکت‌ها در این حوزه در نمایشگاه فعال هستند.

دبیر کنفرانس «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی» گفت: معمولاً در سال‌های گذشته به بخش زیرساختی یا کمتر پرداخته می‌شد، یا به‌صورت ضعیف این موضوع مورد توجه بود، اما امسال بخشی در نمایشگاه به محتوا، پلتفرم‌ها، شبکه‌های اجتماعی و نظایر آن تخصیص داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا