فناوری اطلاعات

کدام مدل‌های آیفون به‌روزرسانی iOS ۱۶ را دریافت خواهند کرد؟

اپل در کنفرانس طراحان (WWDC ۲۰۲۲) که دومین رویداد سالانه مهم این شرکت است، جدیدترین محصولات و به‌روزرسانی‌های نرم افزاری خود را معرفی کرد که شامل iOS ۱۶ بود.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، برای نخستین بار قابلیت‌ها و به‌روزرسانی‌های سیستم عامل iOS ۱۶ رونمایی شدند که یکی از محبوب‌ترین آنها، امکان ویرایش یا حذف دو طرفه پیامک‌ها خواهد بود تا از مشکلات و شرمساری ناشی از خطاهای پیش آمده اجتناب شود.

همچنین تغییراتی در لاک اسکرین (قفل صفحه) داده شده است و کاربران قادر خواهند بود تنظیمات لاک اسکرین گوشی خود شامل تغییر فونت، رنگ متن، افزودن عکس را تنظیم کنند.

کدام مدل‌های آیفون از iOS ۱۶ پشتیبانی می‌کنند؟

اپل اعلام کرد نرم افزار iOS ۱۶ پاییز امسال منتشر خواهد شد. این به‌روزرسانی رایگان برای آیفون ۸ و مدل‌های بالاتر از آن قابل دسترس خواهد بود که شامل این مدل‌ها می‌شود:

  • آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس
  • آیفون ایکس
  • آیفون ایکس آر
  • آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس
  • آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس
  • آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو و آیفون وان پرو مکس
  • آیفون SE (۲۰۲۰) و آیفون SE (۲۰۲۲)

تکلیف کاربرانی که از آیفون ۷ و مدل‌های قدیمی‌تر از آن استفاده می‌کنند چه می‌شود؟

کاربرانی که از آیفون ۷ و مدل‌های قدیمی‌تر از آن استفاده می‌کنند، متاسفانه جدیدترین به‌روزرسانی‌هایی که به مدل‌های جدید می‌آید را دریافت نخواهند کرد اما گوشی آنها بدون مشکل کار خواهد کرد.

قابلیت‌هایی که اکنون در گوشی آنها وجود دارد، فورا حذف نخواهند شد اما ممکن است به تدریج اپلیکیشن‌های محبوب، پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر نرم افزار iOS را متوقف کنند. این تغییرات فورا محسوس نخواهند بود اما اپلیکیشن‌های دیگر احتمالا از کاربران خواهند خواست برای ادامه دسترسی به آنها، گوشی خود را به iOS ۱۶ ارتقا دهند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، همچنین این کاربران ممکن است با ریسک امنیتی روبرو شوند. هکرها همواره در تلاش برای رخنه به سخت‌ افزارها و نرم افزارهای قدیمی‌تر با استفاده از حفره‌های امنیتی هستند که احتمالا در به‌روزرسانی‌های جدیدتر ترمیم شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا