گیم

افت شدید کاربران کال آو دیوتی در یک سال گذشته

مجموعه ندای وظیفه (Call of Duty) یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های شوتر در تاریخ بازی‌های ویدیویی است. حال این‌طور که به نظر می‌رسد این مجموعه در حال از دست دادن کاربر است. طبق اولین گزارش سرمایه‌گذاری که توسط اکتیویژن (Activision) منتشر شده است، تعداد بازیکنان ندای وظیفه از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ کاهش زیادی داشته است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ در گذشته، به دلیل محبوبیت وارزون (Warzone)، ندای وظیفه توانست بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال در ماه داشته باشد. حال به نظر می‌رسد که این عدد ۵۰ میلیون افت داشته است.

در حال حاضر مجموعه‌ی ندای وظیفه حدود ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. این عدد رقم کمی نیست ولی افت بسیار زیادی برای این مجموعه است. اکتیویژن دلیل این کم شدن بازیکنان را ناموفقیت ونگارد (Vanguard) و بی‌تعهدی بازیکنان وارزون می‌داند. در اصل فروش کم ونگارد روی این ماجرا بی‌تأثیر نیست اما بحث اینجاست که اکثر بازیکنان ندای وظیفه در حال تجربه وارزون بودند. پس می‌توان گفت که افت اصلی در این بازی اتفاق افتاده است.

بازی ونگارد از لحاظ فروش ناامید کننده عمل کرده است. این نشان می‌دهد که عرضه‌ی هر ساله ندای وظیفه دیگر جواب نخواهد داد.

این افت کاربر برای بازیکنان وارزون کاملا منطقی است. به دلیل اینکه این مدت از نظر پشتیبانی برای این بازی بسیار ناامید کننده بوده است. در هر فصل بخش‌هایی که اضافه شده چندان جذاب نیست و از لحاظ عملکرد هم این بازی ایرادات زیادی داشته است. حتی نقشه جدیدی که عرضه شد باگ‌های بسیار بزرگی داشت.

در حال حاضر اکتیویژن سرمایه‌گذاری زیادی روی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) کرده است. این شرکت به‌شدت محبوب است. در حال حاضر اینفینیتی وارد در حال کار روی دنباله وارزون است. این‌طور که به نظر می‌رسد وارزون به طور کامل تغییر خواهد کرد! حتی قرار است از موتوری استفاده شود که بازی مدرن وارفر بعدی هم روی آن ساخته خواهد شد.

اینکه نام عنوان بعدی وارزون چه خواهد بود، هنوز مشخص نیست. با این حال اکتیویژن نیازمند یک تغییر بزرگ در سیستم کاری خود است. به دلیل اینکه کاهش کاربران بسیار به ضرر یک شرکت است. حال اگر ۵۰ میلیون کاربر باشد این ضرر چندین برابر خواهد شد. سیاست کاری اکتیویژن برای ادامه مجموعه ندای وظیفه تکراری شده است. بسیاری از افراد دیگر منتظر عنوان بعدی این مجموعه نیستند. پس اکتیویژن باید کاری بکند که این اشتیاق دوباره به طرفداران بازگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا