فناوری اطلاعات

پیام رسان های داخلی ظرفیت پذیرایی از همه کاربران ایرانی را دارند

وزیر ارتباطات در خصوص مشکل ارتباط کاربران ایرانی با کاربران خارجی گفت: برای ارتباطات کاربران ایرانی با کاربران خارجی، چندین پیام‌رسان و سکوی ارتباط تصویری خارجی همچون اسکایپ، ایمو، آی مسیج، فیس تایم، دیسکورد و … بدون هیچ محدودیتی در حال فعالیت هستند.

فناوری برتر دیحیتال به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص مشکل ارتباط کاربران ایرانی با کاربران خارجی گفت: برای ارتباطات کاربران ایرانی با کاربران خارجی، چندین پیام‌رسان و سکوی ارتباط تصویری خارجی همچون اسکایپ، ایمو، آی مسیج، فیس تایم، دیسکورد و … بدون هیچ محدودیتی در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: بیش از 90 درصد تعاملات پیام رسانیِ کاربران با یکدیگر و در داخل کشور است و پیام رسانهای داخلی هم به بلوغ کافی برای خدمت رسانی به همه مردم رسیده اند.

زارع پور درباره مطالبات بازنشستگان مخابرات، گفت: مدیران شرکت مخابرات ایران اعلام کردند که مطالبات خود را در 13 استان پرداخت کرده و گزارش داده اند که قرار است در این هفته مطالبات بازنشستگان استان تهران نیز پرداخت شود.

وی افزود: این مطالبات تعهداتی است که سهامداران و مدیران مخابرات در گذشته متعهد شده اند و مخابرات باید به قول خود پایبند باشد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره امکان تماس تصویری تلفن های همراه خاطرنشان کرد:  مقدمات کار در شبکه کشور فراهم شده است و تعرفه مربوطه هم ابلاغ شده است اما فعال سازی کامل نیازمند پشتیبانی توسط خود گوشی هم هست که درحال رایزنی با برخی شرکت‌ها مثل سامسونگ و هواوی هستیم تا این قابلیت را در گوشی های کاربران ایرانی فعال کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برخی رسانه ها امروز در برداشتی نادقیق از مصاحبه وزیر ارتباطات در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت، به غلط عنوان کرده اند که وزیر حداکثر نیاز ارتباطات با خارج از کشور و ترافیک خارجی را ۱۰ درصد عنوان کرده است! و این به معنای ایجاد محدودیت در اینترنت بین الملل است!

وزارت ارتباطات ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می رساند که بحث مطرح شده صرفا ناظر به نیاز پیام رسانی کاربران بوده است و هیچ ربطی به کل ارتباطات خارجی کشور ندارد.

این وزارتخانه همواره تامین نیاز کاربران به ترافیک خارجی را یکی از اولویتهای خود می‌داند و ظرفیت ترافیک بین الملل از ابتدای دولت تاکنون دو برابر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا