فناوری اطلاعات

پیام‌های ارسالی به نوجوانان در اینستاگرام و فیس بوک فیلتر می‌شوند

شرکت متا که مالک فیس بوک و اینستاگرام است، تحت فشار رگولاتورهای جهان، اقدامات ایمنی بیشتری برای محافظت از کاربران نوجوان پلتفرم‌های شبکه اجتماعی خود انجام می دهد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، شرکت متا روز پنج شنبه اعلام کرد تدابیر حفاظتی بیشتری برای حمایت از نوجوانان در برابر پیام‌های مستقیم ناخواسته در فیس بوک و اینستاگرام، به کار می بندد.

این شرکت آمریکایی چند هفته قبل هم اعلام کرده بود محتوای بیشتری را از کاربران نوجوان خود پنهان می‌کند تا از آنها در برابر محتوای نامطلوب در اپلیکیشنهایش، حفاظت کند.

تفحص رگولاتوری پس از آن افزایش یافت که یک کارمند سابق متا در برابر سنای آمریکا شهادت داد این شرکت شبکه اجتماعی، از آسیب و صدماتی که نوجوانان در پلتفرم‌هایش روبرو هستند، مطلع است اما برای اقدام در این باره، کوتاهی کرده است.

شرکت متا اعلام کرد نوجوانان دیگر پیام‌های مستقیم را از افرادی که آنها را دنبال نمی‌کنند یا ارتباطی با آنها در اینستاگرام ندارند، دریافت نخواهند کرد. همچنین برای انجام برخی تنظیمات در این اپلیکیشن، موافقت والدین الزامی است.

بر اساس گزارش رویترز، در مسنجر شرکت متا، حسابهای کاربران زیر ۱۶ سال و در بعضی از کشورها، کاربران زیر ۱۸ سال، تنها پیام‌های دوستان فیس بوک یا افرادی که از طریق فهرست مخاطبان تلفن، با آنها ارتباط دارند را دریافت خواهند کرد. بزرگسالان بالای ۱۹ سال نمی‌توانند به نوجوانانی که آنها را دنبال نمی‌کنند، پیام ارسال کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا