فناوری اطلاعات

هک ۱۰۰ میلیون دلاری یک اپلیکیشن رمزارز

اپلیکیشن شرکت هارمونی که انتقال کوینها بین بلاک چینها را تسهیل می‌کند، هک شد و ۱۰۰ میلیون دلار در جریان این هک، به سرقت برد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، هارمونی در توییتی اعلام کرد هک Horizon Bridge صبح پنج شنبه اتفاق افتاد و این شرکت همکاری با مقامات ملی و متخصصان جرم شناسی را برای شناسایی عاملان این سرقت و برگرداندن وجوه مسروقه آغاز کرده است.

این سومین هک یک پل بلاک چین مهم در سال میلادی جاری است. هکرها در فوریه، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از پل بلاک چین وارمهول به سرقت بردند. پل بلاک چین رونین در اواخر مارس حدود ۶۲۰ میلیون دلار را در یک حمله هک از دست داد. طبق ارزیابی محققان Chainalysis، حتی پیش از هک هارمونی، پول‌های به سرقت رفته از پل‌های بلاک چین، از یک میلیارد دلار فراتر رفته بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پل‌های بلاک چین در برابر حملات هک آسیب پذیر هستند زیرا فناوری آنها پیچیده بوده و اغلب توسط تیم‌های ناشناس اداره می شوند. راه حفاظت از وجوه مالی، اغلب نامعلوم است. میزان پول موجود در پل‌های مرتبط با بلاک چین اتریوم، در ۳۰ روز گذشته، ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده و به کمتر از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. این کاهش ناشی از افت شدید بازار رمزارزها و نگرانی‌های نقدینگی مربوط به وام دهنده سلسیوس نت ورک و صندوق تری اِرو کپیتال بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا