فناوری اطلاعات

هشدار! پیامک فعال سازی گوشی موبایل جعلی است

سامانه اطلاع رسانی رجیستری تلفن همراه نسبت به جعلی بودن پیامک هایی که اخیرا برای جلوگیری از قطع شدن گوشی های موبایل کاربران به آنها ارسال می شود، هشدار داد و اعلام کرد: این پیامک ها جعلی است

به گزارش البرز فاوا نیوز، اخیرا پیامکی برای برخی افراد ارسال شده و از آنها خواسته شده جهت جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه خود مبلغی را به سامانه همتا واریز کنند.

کاربر از طریق لینک موجود در این پیامک به صفحه ای شبیه به سامانه گمرک و سپس شبیه پرداخت بانکی هدایت می شود که مشخصات کارت بانکی را از کاربر دریافت می کند.

سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت و رجیستری تلفن همراه با اعلام هشدار به کاربران اعلام کرد این روش یکی از شیوه هایی است که کلاه برداران برای دستبرد زدن به حساب های بانکی افراد از آن استفاده می کنند و پیامک ارسال شده مبنی بر اینکه «دستگاه شما قانونی است اما فعال نشده و برای جلوگیری از قطع شدن شبکه موبایل تا ۲۴ ساعت جهت فعال سازی به آدرس hamta.cc اقدام کنید» جعلی است.

این سامانه اعلام کرده کاربران در صورت ملاحظه چنین مواردی مراتب را در اسرع وقت از طریق بخش گزارش مردمی درگاه اینترنتی پلیس فتا گزارش دهند.

در این زمینه همتا اعلام کرد هر گونه اطلاع رسانی در زمینه طرح ثبت و رجیستری تلفن همراه از طریق سرشماره پیامکی HAMTA انجام می گیرد همچنین کاربران در صورت دریافت هر گونه پیامک با محتوای مشکوک می توانند موضوع را با مرکز پاسخگویی سامانه همتا به شماره ۰۹۶۳۶۶ طرح کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا