کامپیوتر

نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از تشدید تهدیدات سایبری

معاون وزیر خزانه داری آمریکا، والی آدیمو روز گذشته به بانکداران این کشور در مورد تشدید تهدیدات سایبری در پی حمله روسیه به اوکراین هشدار داد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، وی بر تعهد این وزارتخانه برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به حملات سایبری به صورت آنی تاکید کرد.

او به اعضای بخش سیاست گذاری فناوری مؤسسه بانک سیاست گفت: برای دولت فدرال و مؤسسات مالی مهم است که برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات جلوتر از دشمنان حرکت کرده و با یکدیگر همکاری کنند.

وی همچنین بر تعهد وزارت خزانه داری برای تقویت گفت و گوی مستمر با مؤسسات مالی در مورد تهدیدات در صورت بروز آنها تاکید کرد. این ادعاها در شرایطی مطرح می‌شود که هیچ جزئیاتی در مورد ماهیت تهدیدات سایبری مدنظر آمریکا منتشر نشده است.

یک مقام دیگر وزارت خزانه داری آمریکا گفت نشست روز چهارشنبه سومین جلسه آن با این گروه از پایان سال گذشته بود و افزود که بخش مالی و بانک‌ها از نظر همکاری با دولت در زمینه تهدیدات سایبری از بیشتر بخش‌های دیگر جلوتر هستند.

در عین حال دیگر کشورهای غربی و اروپایی نیز از زمان آغاز جنگ اوکراین شاهد افزایش حملات سایبری به مؤسسات مالی بوده‌اند و در این زمینه هشدارهایی را صادر کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا