فناوری اطلاعات

اولین نمایشگاه مجازی رایانکس برگزار می‌شود

اولین نمایشگاه مجازی رایانکس همزمان با بیست و هفتمین کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر، در حوزه‌های کامپیوتر، تجارت الکترونیک و الکترونیک از ۴ تا ۱۴ اسفندماه برگزار می‌شود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از انجمن علمی کامپیوتر ایران، کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر از رویدادهای علمی بسیار ارزشمند ایران محسوب می‌شود که همواره با گردهم‌آوری پژوهشگران، دانشجویان و مهندسین از دانشگاه‌ها و مراکز علمی و صنعتی، فرصت تبادل یافته‌ها و دستاوردهای علمی جدید در حوزه‌های مختلف علوم کامپیوتری را ایجاد می‌کند.

از این رو هم‌زمان با بیست و هفتمین دوره این کنفرانس بین‌المللی، اولین نمایشگاه مجازی رایانکس در حوزه‌های کامپیوتر، تجارت الکترونیک و الکترونیک از ۴ تا ۱۴ اسفندماه برگزار می‌شود.

دکتر الهام فراهانی عضو هیأت مدیره انجمن علمی کامپیوتر ایران با تشریح هدف از برگزاری این نمایشگاه مجازی گفت: پیش از شیوع بیماری کرونا، هرساله در حاشیه کنفرانس کامپیوتر انجمن، نمایشگاهی محدود با حضور چند شرکت به صورت غرفه‌های حضوری برگزار می‌شد اما با توجه به مجازی بودن کنفرانس امسال، تصمیم گرفتیم تا نمایشگاه را نیز به صورت مجازی و در ابعاد بزرگ‌تر برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای بخش خصوصی است تا آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود را معرفی کرده و سایرین نیز می‌توانند نیازمندی‌های خود را در این نمایشگاه جستجو کنند.

فراهانی با بیان اینکه کاربران می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز از این نمایشگاه بر بستر یک پلتفرم آنلاین بومی بازدید کنند، کنند، گفت: امکان گفتگوی متنی، برگزاری جلسات B۲B نیز از طریق این پلتفرم در دسترس است.

وی افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی صورت گرفته و چند کارگاه آموزشی و سخنرانی مجازی بر بستر پلتفرم نمایشگاه رایانکس برگزار می‌شود.

به گفته وی، نمایشگاه رایانکس فرصت خیلی خوبی برای دیده شدن در سطح کشور به شرکت‌های ICT می‌دهد و با استفاده بستری که برای این نمایشگاه تهیه شده شرکت‌ها می‌توانند با صرف نیرو و هزینه پایین پاسخگوی کاربران متعددی باشند. همچنین مجازی بودن نمایشگاه موجب صرفه جویی در زمان برای بازدیدکنندگان شده و آنها به سرعت می‌توانند آنچه را به دنبالش هستند در سریع‌ترین زمان بیایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا