تکنولوژی

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

اگر شما از این سرویس گوگل به صورت روزانه استفاده می‌کنید؛ احتمالاً تا به این لحظه نمی‌دانستید که گوگل مپس اطلاعات شما را جمع‌آوری و ذخیره می‌کند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از صدا و سیما، امکان مسیریابی با استفاده از سرویس گوگل مپس یکی از مزیت‌های کاربردی پیشرفت تکنولوژی است که به لطف آن دیگر نیاز نیست تا ساعت‌ها در پی پیدا کردن آدرس باشیم. اگر شما از این سرویس گوگل به صورت روزانه استفاده می‌کنید؛ احتمالاً تا به این لحظه نمی‌دانستید که گوگل مپس اطلاعات شما را جمع‌آوری و ذخیره می‌کند. برای مثال، گوگل فعالیت و سرچ‌های شما در یوتیوب را ذخیره می‌کند تا از این طریق سری بعدی که از این سایت استفاده کردید،

ویدیو‌های مطابق با سلیقه‌تان را برطبق لگوریتم جستجو و ویدیو‌هایی که مشاهده کرده‌اید، برایتان در قسمت پیشنهادات نمایش دهد! همچنین این جستجوگر شماره یک در دنیا، با ذخیره سرچ‌هایی که داخل آن داشتید، از این اطلاعات برای بهبود نتایج جستجوی خود استفاده می‌کند.

درست همانند موارد پیشین، گوگل از طریق خدماتی که از گوگل مپس در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، به جمع‌آوری اطلاعات مکان‌هایی که به آن رفته‌اید می‌پردازد. این کمپانی اطلاعات تمام مسیر‌هایی را که رفته‌اید در سیستم اطلاعاتی خود بایگانی کرده و در قسمت تاریخچه مکان‌ها به شما نشان می‌دهد. فرقی نمی‌کند دستگاه شما اندروید باشد یا آی‌او‌اس، در هر صورت گوگل این کار را انجام خواهد داد. اگرچه به اشتراک‌گذاری اطلاعات مکانی با گوگل مپس خیلی مسئله مهمی نیست، اما اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که به حفظ حریم شخصی خود بسیار اهمیت می‌دهند در ادامه با ما در این مقاله دیجی رو همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه می‌توانید اطلاعات مکانی خود را از ذخیره شدن توسط گوگل در امان نگه دارید.

چگونه ردپای خود در گوگل مپس را پاک کنیم؟
اگر دوست ندارید موقعیت مکانی و تاریخچه جا‌هایی که رفته‌اید، در معرض دید گوگل باشد، بهترین کار این است که تاریخچه مکانی خود را خاموش کنید. در ادامه، ما با جزئیات شما را در این زمینه همراهی می‌کنیم تا به راحتی Location History خود را در Google Maps غیرفعال کنید. پس با ما همراه شوید.

قدم اول: قبل از هر چیزی، اپلیکیشن گوگل مپس (Google Maps) را روی گوشی اندرویدی خود باز کنید.

قدم دوم: مطابق تصویر زیر، روی عکس پروفایل خود در این برنامه لمس کنید.

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

قدم سوم: در صفحه باز شده، به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

گام چهارم: حالا در صفحه تنظیمات مطابق تصویر زیر، گزینه Personal Content را انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

گام پنجم: در صفحه Personal Content، به سمت پایین رفته و بخش Location History is on را پیدا کنید.

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

گام ششم: این گزینه را انتخاب کرده و سپس دکمه کناری Location History را بزنید تا ویژگی به اشتراک‌گذاری مکان‌های رفته شده غیرفعال شود.

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

گام هفتم: حالا در این مرحله روی صفحه تایید نمایان شده، صفحه را به سمت پایین بکشید و گزینه Pause را انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن ردپای خود در گوگل مپس

و تمام! کار شما در این قسمت به پایان می‌رسد و از این لحظه به بعد با خاموش کردن گزینه تاریخچه مکانی روی گوگل مپس دیگر موقعیت مکانی جا‌هایی که به آن رفته‌اید ذخیره نخواهد شد. اگر نمی‌خواهید این قابلیت را غیرفعال کنید، می‌توانید تاریخچه مکانی خود را هربار از روی این برنامه پاک کنید. با استفاده از مراحل بالا ردپای شما در گوگل مپس به طور کامل محو خواهد شد و از این لحظه به بعد حریم شخصیتان محفوظ خواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا