تکنولوژی

شرکت‌های دانش‌بنیان بزودی به بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور تبدیل خواهند شد

معاون علمی رئیس جمهوری با بیان اینکه شرکت های استارتاپ و دانش بنیان می‌توانند کل ساختار بانکداری را تغییر دهند، گفت:شرکت‌های دانش‌بنیان بزودی به بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور تبدیل خواهند شد که باید فکری برای ارزش‌گذاری آنها انجام شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز، سورنا ستاری در همایش تامین مالی شرکت های دانش بنیان صادراتی افزود: امروزه با پدیده جدیدی در اقتصاد روبرو شده ایم که بر اساس آن شرکت های دانش بنیانی که ماهیت فیزیکی چندانی ندارند به سرعت توسعه یافته اند. معاون علمی رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: امروز از جمله مسائلی که نسبت به شرکت های دانش بنیان ها مطرح می شود، بحث ارزش گذاری این شرکت هاست که ماهیتشان با شرکت های سنتی تفاوت دارد. وی با بیان اینکه ارزش گذاری این شرکت ها بسیار سخت است، اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند خام فروشی را کاهش دهند.

وی ضمن یادآوری رقابت بخش سنتی با شرکت‌های دانش بنیان جدید گفت: تلاش می شود به بخش سنتی اقتصادی بفهمانیم که چنانچه خود را در مقابل استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان بروز رسانی نکنند، شکست خواهند خورد.

معاون علمی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: نظام بانکداری در آینده باقی خواهد ماند و تقویت خواهد شد، اما مسئله این است که خود بانک ها و شعب آنها دچار تحول شده و باقی نمی مانند. وی یاد آور شد: بانک‌ها تا چندی پیش دنبال افتتاح شعبه جدید در مناطق مختلف بودند، اما اکنون در پی خرید فناوری ها و نرم افزارهای مالی (فین تک) هستند.

ستاری افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان به زودی به عنوان بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور تبدیل خواهند شد که باید فکری برای ارزش‌گذاری آنها انجام شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا