فناوری اطلاعات

سقوط آزاد قیمت بیت کوین

تشدید بحران در اوکراین موجب ریزش قیمت‌ها در بازار رمزارزها شده و موجب گردید قیمت بیت‌کوین حدود 8 درصد کاهش یابد و وارد کانال 34 هزار دلار شود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ با آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین ارزش بازار رمزارزها سقوط کرد و حالا به هزار و ۵۸۸ میلیارد دلار رسیده است. در واقع با ایجاد تنش نظامی در مرزهای اوکراین تاکنون حدود ۴۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار رمزارزها کاسته شده است.

البته بازار رمزارز تنها بازاری نبود که از جنگ روسیه با اوکراین متاثر شده و نوسانات به شاخص‌های مالی مهم جهانی نیز رسیده‌اند. به عنوان مثال، دو شاخص مطرح S&P 500 و داو جونز تنها در یک ساعت گذشته نزدیک به ۲٪ افت را تجربه کرده‌اند.

با انتشار خبر تنش بین روسیه و اوکراین قیمت بیت‌کوین حدود ۸ درصد ریزش کرد و به کانال ۳۴ هزار دلار رسید. اگرچه بیت‌کوین با شروع جنگ روسیه و اوکراین ریزش کرد اما نفت و طلا بسیار رشد کردند.

همچنین حجم کل معاملات در طول ۲۴ ساعت گذشته ١۴.١٨ درصد کاهش یافته و به ٧٢.٦٥ میلیارد دلار رسیده است.  سایر رمزارز‌های مشهور مانند دوج‌کوین، شیبا اینو، ریپل و کاردانو نیز در محدوده منفی قرار دارند.

علاوه بر این ارزهای دیجیتال مبتنی بر قراردادهای هوشمند بیشتر از بیت‌کوین ریزش کردند. اتریوم حدود ۹ درصد، اوالانچ ۱۲ درصد و سولانا ۱۳ درصد ریزش کردند.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۳۶.۳ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰.۱۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

برخی از کارشناسان معتقدند روسیه به دلیل جنگ با اوکراین به شدت تحریم شده و همین امر باعث می‌شود تا این کشور به سمت ارزهای دیجیتال گرایش پیدا کند و این موضوع سیگنالی مثبت برای بازار است. به نظر می‌رسد بیت‌کوین روی حمایت خود قرار دارد و اگر محدوده حمایت ۳۵ هزار دلار از دست برود احتمالا این ارز تا ۳۲ هزار دلار ریزش می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا