فناوری اطلاعات

ساخت ابزار بازگرداندن چت‌های حذف شده در واتس‌اپ

واتس‌اپ قصد دارد ابزار بازگرداندن پیام حذف شده را برای کاربران این سرویس پیام رسان عرضه کند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، واتس‌اپ به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌ها را در چت‌های جدید و قدیمی حذف کنند اما تصور کنید هنگامی که برای پاک کردن پیامی که به اشتباه به گروهی ارسال کرده‌اید، به جای گزینه “حذف برای همه”، گزینه”حذف برای من” را انتخاب کنید، چه وحشتی را احساس خواهید کرد. خوشبختانه با برنامه واتس‌اپ برای عرضه ابزار بازیابی پیام حذف شده، این نگرانی دیگر به گذشته خواهد پیوست.

وب سایت WABetaInfo که یکی از معتبرترین منابع اخبار فوری درباره پیام رسان واتس‌اپ است، این قابلیت را در مرحله ابتدایی آزمایش کشف کرده است و آن را در اسکرین شات جدیدی نشان داد. هنگامی که کاربر گزینه “حذف برای من” را می‌زند، واتس‌اپ در پایین صفحه، گزینه “بازگرداندن” (UNDO) را نمایش می دهد. کاربران واتس‌اپ مانند سرویسهای پیام رسان دیگر نظیر تلگرام، چند ثانیه زمان خواهند داشت تا چت‌ها را برگردانند و سپس درباره نگه داشتن آنها یا حذف برای همه، تصمیم بگیرند.

این تنها قابلیتی نیست که واتس‌اپ روی آن کار می‌کند. این شرکت همچنین به دنبال افزایش محدودیت اشتراک گذاری فایل به دو گیگابایت، از سقف ۱۰۰ مگابایت قبلی است. قابلیت جدید که به صورت محدود در مارس در آرژانتین آزمایش شد، در نسخه آزمایشی ۲.۲۲.۱۳.۶ واتس‌اپ عرضه شده است.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، واتس‌اپ در هفته‌های اخیر پیشرفتهای سریعی داشته و روی معرفی قابلیتهایی مانند ویرایش پیامهای ارسال شده و گزینه ذخیره پیامهای ناپدیدشونده کار می‌کند. هنوز معلوم نیست گزینه بازگرداندن پیامهای حذف شده، چه زمانی در واتس‌اپ اضافه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا