کامپیوتر

رونمایی AMD از پردازنده های حرفه ای Ryzen PRO 6000

AMD در ابتدای سال جاری میلادی از پردازنده‌های موبایل سری Ryzen 6000 رونمایی کرد و حال نوبت به خانواده Ryzen PRO 6000 رسیده است. AMD این پردازنده‌ها را پیشرفته‌ترین راهکار پردازشی برای لپ‌تاپ‌های بیزینسی می‌داند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ AMD بعد از سری  Ryzen 6000 حال به سراغ پردازنده‌های Ryzen PRO 6000 برای لپ‌تاپ‌های تجاری رفته است. این سری که به عقیده AMD سریع‌ترین در نوع خود هستند، رقیب اصلی پردازنده‌های نسل دوازدهمی vPro اینتل به شمار می‌آیند.

در نظر داشته باشید که همه لپ‌تاپ‌ها مجهز به پردازنده‌های سری Ryzen 6000 به نسخه Pro نیز مجهز خواهند شد. از این رو باید منتظر باشیم که لپ‌تاپ‌های ThinkPad سری Z برای اولین بار با این پردازنده‌ها به بازار بیایند.

پردازنده‌های معرفی شده امروزی محصولاتی در گروه Ryzen 6000 U ،Ryzen 6000 H و بروزرسانی Ryzen 5000 U را شامل می‌شوند. تراشه‌های سری Ryzen PRO 6000 مبتنی بر ریزمعماری پردازشی +Zen 3 و با فناوری ساخت 6 نانومتری تولید شده‌اند.

این پردازنده‌ها قرار است تا 30 درصد عملکرد پردازشی بهتری داشته باشند. همچنین به لطف RDNA 2، شرکت AMD انتظار دارد که عملکرد گرافیکی نیز تا دو برابر بهبود داشته باشد.

پردازنده های حرفه ای Ryzen PRO 6000

AMD امروز پردازنده‌های سری U خود با طراحی گرمایی تا 30 وات را در مقابل پردازنده‌های 28 واتی سری P اینتل قرار داد و ادعا کرد در بخش چند هسته‌‌ای و گرافیکی بنچمارک Cinebench R23 و همین طور بنچمارک‌های PCMark 10 ،Passmark 10 و PCMark 10 Extended به برتری رسیده است. البته اینتل هنوز در بنچمارک تک هسته‌ای Cinebench R23 حرف اول را می‌زند.

AMD نه تنها در بخش عملکرد، بلکه در مصرف انرژی نیز خود را بهتر از رقیب می‌داند. طبق ادعای این شرکت، پردازنده Ryzen 7 PRO 6850U توانسته نسبت به Core i7-1165G7 در یک سیستم مشابه تا 45 درصد در مصرف انرژی بهینه‌تر عمل کند.

پردازنده های حرفه ای Ryzen PRO 6000

پردازنده‌های خانواده Ryzen PRO 6000 اولین پردازنده‌ها با معماری x86 به شمار می‌آیند که Microsoft Pluton برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. این موضوع از پردازنده‌های جدید AMD در مقابل حمله فیزیکی محافظت می‌نماید و سازگاری بیشتری بین نرم‌افزار و سخت‌افزار به وجود می‌آورد.

در کنار قابلیت‌های امنیتی، ویژگی‌های مدیریتی جالب توجهی نیز به Ryzen PRO 6000 افزوده شده است. از این میان می‌توان به Windows Autopilot اشاره کرد که به ادمین اجازه می‌دهد خیلی سریع یک دستگاه ویندوزی جدید راه‌اندازی نمایند. همچنین پشتیبانی از راهکارهای مدیریتی مدرن مثل Microsoft Endpoint Manager برای این تراشه‌ها در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا