فناوری اطلاعات

دومین دوره مسابقات برنامه نویسی آنلاین دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود

دومین دوره مسابقات برنامه نویسی آنلاین دانشگاه صنعتی شریف ( Sharif Codejam) با هدف شناسایی برنامه نویسان توانمند برای حضور در کسب وکارهای مبتنی بر ICT ، اسفندماه برگزار می شود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، شروع ویروس کرونا در سراسر جهان موجب به وجود آمدن سبک زندگی جدیدی برای مردم کشورها و جوامع مختلف شده که در این سبک زندگی نوظهور، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمع افراد یکی از ارکان اصلی حفظ سلامت جوامع است.

در کنار مسائلی مانند شروع کرونا، دوری مسافت، اهمیت زمان و امکانات گسترده و خاص فضای مجازی از جمله عوامل مهمی هستند که ضرورت بازنگری در سیاست‌های تصمیم گیری برخی رویدادها و کسب کارها که شاید تا قبل از این اتفاقات به ضرورت حضور در فضای مجازی توجه کمتر داشتند را نشان دهد.

برگزاری رویدادهای مجازی یکی از بهترین فرصت‌ها برای صاحبان کسب و کارها است تا با بهره گیری از فناوری به روز و کارآمد اطلاع رسانی چند رسانه‌ای، محصولات و خدمات خود را به شکل نامحدود به مخاطبان خود عرضه کنند.

در این راستا دانشگاه صنعتی شریف با هدف حمایت از تولید ملی، شناسایی برنامه نویسان توانمند برای حضور در کسب و کارهای مبتنی برICT ، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس و ایجاد اشتغال، مسابقات برنامه نویسی به صورت آنلاین و غیر حضوری با عنوان «Sharif Codejam» را توسط گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات شریف و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌کند.

در این مسابقه کلیه مراحل به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار می‌شود و علاقمندان به برنامه نویسی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در آن شرکت کنند.

در این مسابقات برای استفاده از تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطب این رویداد تمامی کسانی هستند که توانایی برنامه نویسی دارند.

مسابقه «شریف کدجم» در سه مرحله برگزار خواهد شد که در تمامی مراحل شرکت کنندگان تعدادی سوال چالشی را دریافت کرده و مدت زمان محدودی برای پاسخ به این سوالات دارند و افراد با دریافت امتیازات بیشتر به مراحل بعدی راه پیدا می‌کنند.

سوالات چالشی رویداد بدین صورت طراحی می‌شوند که مدتی قبل از برگزاری رویداد، گروهی با حضور برخی از سرمایه گذاران، شرکت‌های بزرگ، چهره‌های موفق استارت‌آپی و افراد سرشناس در حوزه ICT تشکیل می‌شود و به تدوین سوالات اصلی مسابقات می‌پردازند. همین گروه وظیفه داوری و امتیاز دهی به شرکت کنندگان را بر عهده دارند.

ثبت نام در مسابقات از ۱۵ بهمن آغاز شده و تا ۵ اسفند ۱۴۰۰ ماه ادامه دارد و افراد، استارت آپ ها و تیم‌های فعال در حوزه مورد نظر می‌توانند در این رویداد ثبت نام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا