تکنولوژی

جایزه 60 میلیون تومانی برای تیم برتر «داده کاوی ایرانی»

رخداد علمی « داده کاوی هوشمند به توان شناختی » با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، به همراه جوایز نقدی تا سقف 60 میلیون تومان در محل کارخانه نوآوری تهران برگزار می شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل ازمرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، با رشد روز افزون تولید محتوا و آمار و اطلاعات ، تجزیه و تحلیل این آمار و دستیابی به اطلاعات ضروری خود به شاخه جداگانه علمی تبدیل شده است ، داده کاوی ها که برای کشف اتصالات پنهان و پیش بینی روند آینده انجام می شود را  در اصطلاح «حفاری داده » نیز می گویند . آمار، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، از جمله زیر شاخه های علمی داده کاوی محسوب می شود . به همین جهت برای چالش معنا یابی در داده های ایرانی و طرح یک مسئله کاربردی و حل آن با ترکیبی از داده های هوشمند ،  این اتفاق علمی پژوهشی رقم خورده است.به همین منظور زیر مجموعه های مختلفی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله ستاد توسعه فناری های دیجیتال و هوشمند سازی  از این گردهمایی حمایت می کنند .

این حمایت با پرداخت جوایز نقدی از 20 میلیون تا سقف 60 میلیون تومان برای تیم های منتخب در نظر گرفته شده است . همچنین دو تیم منتخب امکان ورود به برنامه پرورش کسب و کارها ی شرکت سرآوا را خواهند یافت ، محل برگزاری این گردهمایی کارخانه نوآوری تهران است و متقاضیان تا 28 مهرماه سال 98 فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند . مهلت ارسال طرح ها هم تا  15 آبان 98 تعیین است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا