تکنولوژی

تصویب بسته حمایت از رشد تولید محصولات دانش‌بنیان

در دومین جلسه هیئت عامل جدید صندوق نوآوری و شکوفایی کلیات بسته حمایت از رشد تولید محصولات دانش‌بنیان و مشارکت صندوق نوآوری در تاسیس صندوق خصوصی زیست نوآور به تصویب رسید.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از  صندوق نوآوری و شکوفایی، دومین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان رئیس هیئت عامل در محل صندوق تشکیل شد.

در این جلسه بسته پیشنهادی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از رشد تولید دانش بنیان با توجه به شعار سال جاری مورد تصویب هیئت عامل قرار گرفت. انتظار می رود با اجرای این بسته حمایتی، رشد فروش محصولات دانش بنیان افزایش یابد.

همچنین خط اعتباری ودیعه ضمانت نامه‌های پیمان صندوق‌های پژوهش و فناوری به تصویب اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.

در این جلسه همچنین مشارکت صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی(PE) زیست نوآور مصوب شد. بر این اساس صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی زیست نوآور که قرار است با سرمایه 800 میلیارد تومانی با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شود، مشارکت کند.

ماموریت این صندوق یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری‌های زیستی و حوزه سلامت بر اساس نیازها و اولویت های استراتژیک کشور است. با تولید داروهای مشتق از پلاسما صرفه جویی ارزی 200 میلیون دلاری برای کشور به ارمغان خواهد آمد.

در پایان این جلسه نیز مصوب شد 157 میلیارد تومان انواع تسهیلات (قرض الحسنه نمونه‌سازی، تولید صنعتی، لیزینگ و …) به 8طرح درخواستی شرکت های دانش بنیان اعطا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا