تکنولوژی

بررسی افزوده شدن گزینه ویرایش پیام‌ها به واتس‌اپ

واتس‌اپ در حال آزمایش گزینه‌ای برای ویرایش پیام‌هایی است که ارسال شده‌اند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، این گزینه به کاربران اجازه خواهد داد اشتباهاتی مانند خطاهای نوشتاری در پیام‌هایشان را اصلاح کنند بدون این که مجبور باشند پیامشان را از چت حذف کرده و دوباره پیام جدیدی را بنویسند. طبق گزارش وب سایت WABetaInfo، هنگامی که کاربر با فشردن انگشت خود روی پیام، آن را انتخاب کند، این گزینه در کنار گزینه‌های Info و Copy ظاهر خواهد شد. این وب سایت اسکرین شاتهایی از آزمایش گزینه ویرایش پیام‌ها در واتس‌اپ را منتشر کرده است.

با انتخاب گزینه ویرایش (Edit) از فهرستی که ظاهر شده است، کاربران می‌توانند پیام مورد نظرشان را ویرایش کنند.

هنوز معلوم نیست که آیا دریافت کننده پیام متوجه ویرایش شدن پیام خواهد شد یا خیر. همچنین بعید است کاربران بتوانند سابقه ویرایش پیام را برای بررسی پیام اولیه، مشاهده کنند.

این اسکرین شات‌ها، طراحی این گزینه در جدیدترین نسخه آزمایشی بتایی واتس‌اپ برای اندروید را نشان می‌دهد. با این حال گفته شده که واتس‌اپ سرگرم کار روی معرفی گزینه ویرایش برای کاربران نسخه iOS و دسکتاپ هم است.

برای نخستین بار نیست که واتس‌اپ در حال کار روی گزینه ویرایش پیام‌هاست. در سال ۲۰۱۶ هم WABetaInfo گزارش کرده بود این اپلیکیشن پیام رسان، سرگرم کار روی گزینه ویرایش و حذف پیام است. اشارات بیشتر به هر دو گزینه در بعضی از نسخه‌های آزمایشی این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۷ ظاهر شد.

با این حال واتس‌اپ در آن زمان این گزینه‌ها را حتی برای آزمایش کنندگان بتا هم فراهم نکرد. واتس‌اپ به جای افزودن گزینه ویرایش پیام‌ها، قابلیت “حذف برای همه” (Delete for Everyone) را در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ معرفی کرد تا به کاربران اجازه دهد پیامی که اشتباه داشته است را کاملا حذف کنند.

بر اساس گزارش وب سایت گجت ۳۶۰، همچنین واتس‌اپ در جدیدترین نسخه آزمایشی بتای اپلیکیشن اندرویدی خود، پشتیبانی از تناژهای پوستی مختلف برای واکنش به پیام‌ها را آغاز کرده است و این امکان در حال حاضر برای بعضی از آزمایش کنندگان سرویس بتا قابل دسترس است. کاربران می توانند تناژ پوستی واکنش به پیام را بر اساس آخرین تناژ پوستی در فهرست ایموجی‌های اصلی خود تغییر دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا