گیمویدئو

بازی‌های پرسونا به ایکس‌باکس و کامپیوتر می‌آیند

در میان نمایش‌های هیجان‌انگیز کنفرانس ایکس‌باکس و بتسدا، یکی از بزرگ‌ترین سورپرایزها آمدن سه بازی از سری بازی‌های محبوب پرسونا به ایکس‌باکس و کامپیوتر بود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ طبق اعلام رسمی شرکت آتلوس، بازی‌های پرسونا ۵ رویال (Persona 5 Royal)، پرسونا ۴ گلدن (Persona 4 Golden) و پرسونا ۳ پورتابل (Persona 3 Portable) در تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲ برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/ اس، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهند شد. خبر خوشحال‌کننده‌تر این است که هر سه بازی در سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم‌پس قرار خواهد گرفت.

شرکت آتلوس در رابطه با این سه بازی توضیح داده است:

پرسونا ۵ رویال: قهرمان داستان که پس از اتفاقی غیرمنتظره مجبور به انتقال به دبیرستانی در توکیو می‌شود، رؤیای عجیبی می‌بیند. شما واقعاً زندانی سرنوشت هستید. در آینده نزدیک، ویرانی در انتظار شماست. او باید با پوشیدن ماسک یک دزد فانتوم (Phantom Thief)، دیگران را از خواسته‌های تحریف شده نجات دهد. پرسونا ۵ رویال به همراه بسته‌های الحاقی منتشر شده قبلی و محتوای داستانی جدید بازگشتی حماسی خواهد داشت.

پرسونا ۴ گلدن: شایعه عجیبی به‌آرامی در شهر روستایی اینابا، خانه جدید قهرمان داستان، پخش می‌شود. درست زمانی که زنجیره‌ای از قتل‌های مرموز آغاز می‌شود. در حالی که قهرمان داستان و هم‌تیمی‌هایش در تعقیب حقیقت هستند، متوجه می‌شوند که دری را به دنیای دیگری باز می‌کنند. برای اولین‌بار، از پرسونا ۴ گلدن با نوشته‌هایی به زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی لذت ببرید!

پرسونا ۳ پورتابل: اگر بگویم بین یک روز و روز بعدش یک ساعت دیگر و “پنهان” وجود دارد … باور می‌کنید؟ این زمان نامعلوم «ساعت تاریک» است. سکون ناآشنا شهر را می‌بلعد، مردم به تابوت‌های ترسناک تبدیل می‌شوند و هیولاهای ماورایی به نام سایه‌ها ازدحام می‌کنند. یک شب، قهرمان داستان مورد حمله این سایه‌ها قرار می‌گیرد. وقتی همه‌ی امیدهایش ازدست‌رفته به نظر می‌رسد، پرسونایش بیدار می‌شود. با گرافیک پیشرفته، پرسونا ۳ پورتابل همچنین برای اولین‌بار از نوشته‌هایی به زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی پشتیبانی خواهد کرد.

پرسونا ۵ و نسخه‌ی کامل‌تر آن یعنی پرسونا ۵ رویال چند سالی است که برای کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه شده است اما علاوه بر آن بعضی از طرفداران خواهان عرضه‌ی آن برای دیگر پلتفرم‌ها شامل کامپیوتر، سوییچ و ایکس‌باکس بودند. اکنون با این خبر، نه‌تنها پرسونا ۵ رویال بلکه پرسونا ۴ گلدن و پرسونا ۳ پورتابل هم برای طرفداران کامپیوترهای شخصی و ایکس‌باکس در دسترس خواهد بود.

با این حال، نکته‌ی عجیب عدم عرضه‌ی این سه بازی برای نینتندو سوییچ و حتی کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ است. هرچند این سه بازی در گذشته روی کنسول‌های مختلف پلی‌استیشن عرضه شده‌اند اما پرسونا ۳ پورتابل و پرسونا ۴ گلدن روی پلی‌استیشن ۵ در دسترس نیستند. البته، طبق جزئیات جدیدی که توسط سایت یوروگیمر اعلام شده، این سه بازی قرار است برای پلی‌استیشن ۵ و استیم هم عرضه شوند. با این حال تاریخ دقیق عرضه‌ی این سه بازی برای پلی‌استیشن ۵ اعلام نشده است و ممکن است مایکروسافت قرارداد انحصاری زمانی با آتلوس بسته باشد.

به‌روزرسانی: طبق اعلام رسمی شرکت آتلوس، بازی پرسونا ۵ رویال در تاریخ ۲۹ مهر ۱۴۰۱ (۲۱ اکتبر) به‌صورت همزمان برای ایکس‌باکس سری ایکس/ اس، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، کامپیوتر (نسخه‌ی استیم و نسخه‌ی ویندوزی) عرضه خواهد شد. علاوه بر آن، پرسونا ۴ گلدن و پرسونا ۳ پورتابل علاوه بر ایکس‌باکس سری، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی، برای پلی‌استیشن ۴ و استیم هم به‌صورت همزمان در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.

در سایت اصلی و ژاپنی بازی نوشته شده است که پرسونا ۴ گلدن و پرسونا ۳ پورتابل فقط به‌صورت دیجیتالی برای تمامی پلتفرم‌ها در دسترس قرار خواهند گرفت. برای پرسونا ۵ رویال چنین چیزی ذکر نشده است و احتمالاً به هر دو صورت عرضه شود. البته، در سایت انگلیسی بازی به‌صورت کلی برای هیچکدام از بازی‌ها چنین چیزی اعلام نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا