فناوری اطلاعات

اپلیکیشن‌های جدید و تغییرات مهم در iOS 16 اپل

احتمالا در کنفرانس WWDC ۲۰۲۲ که در ماه ژوئن برگزار می‌شود، iOS ۱۶ معرفی خواهد شد اما هنوز اطلاعات زیادی درباره جدیدترین نسخه سیستم عامل اپل وجود ندارد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، با این حال اطلاعات لو رفته از تغییرات بزرگ، راه‌های جدید تعامل با ویجتها و حتی بعضی اپلیکیشنهای جدید اپل حکایت دارند. این اطلاعات از سوی مارک گورمان داده شده که خبرنگاری با سابقه دنبال کردن اطلاعات اپل است. وی به جزییات این تغییرات اشاره نکرده است اما در بخش اپلیکیشن، شواهدی وجود دارد که اپل روی یک سرویس پخش موسیقی کلاسیک کار می‌کند اما گورمان می‌گوید ممکن است همچنان اپل کاربران را سورپرایز کند.

درباره شیوه‌های جدید تعامل، ممکن است اشاره به ویجتهای تعاملی باشد که پیش از این لو رفته است. سیستم عامل iOS در حال حاضر ویجتهایی دارد اما اگرچه این ویجتها می‌توانند اطلاعات را نمایش دهند اما تعاملی نیستند. به عنوان مثال برای نوشتن یک یادداشت یا رد کردن یک آهنگ، اگر روی ویجت بزنید، تنها اپلیکیشن مربوط باز خواهد شد. بنابراین افزودن ویجتهای جدیدی که می توان با آنها تعامل کرد، مطمئنا تحت راه‌های جدید تعامل با تلفن قرار می‌گیرد.

همچنین گورمان مدعی شده است تغییرات بزرگی در کل سیستم iOS وجود خواهد داشت. ویجتهای تعاملی می توانند تحت این تغییرات قرار بگیرند اما پیش از این هم گورمان گفته بود iOS ۱۶ بهبودهای قابل توجهی شامل بهبود اعلانها و قابلیتهای جدید کنترل سلامت خواهد داشت. وی همچنان به نرم افزار watchOS ۹ اشاره کرد و گفت: اخبار مهمی درباره این نرم افزار در کنفرانس WWDC ۲۰۲۲ اعلام خواهند شد. تاکنون اطلاعاتی درباره watchOS ۹ وجود نداشته است.

اظهارات گورمان در پاسخ به این سوال بود که به نظر شما کدام سیستم عامل بیشترین توجه را در WWDC ۲۰۲۲ جلب خواهد کرد. بنابراین iOS ۱۶ و watchOS ۹ احتمالا ستاره‌های کنفرانس طراحان اپل خواهند بود اما به احتمال زیاد اخباری درباره macOS ۱۳ و iPadOS ۱۶ هم اعلام می‌شود.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، اخبار این کنفرانس ممکن است تنها مربوط به نرم افزار نباشد و احتمالا اپل نسل جدید چیپ ست پیشرفته M۲ را هم معرفی کند که شاید در مک بورک ایر ۲۰۲۲ یا سخت افزارهای دیگر استفاده شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا