فناوری اطلاعات

افشاگری مایکروسافت درباره هدف جدید حملات سایبری سولار ویندز

مایکروسافت در یک پست وبلاگی فاش کرد عاملان حمله سایبری سولار ویندز در دور جدید حملات خود، سازمان های دولتی، شرکت ها و اندیشکده ها را در آمریکا هدف گرفته اند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، مایکروسافت فاش کرد گروه هکرهایی که حملات سایبری سولار ویندز را انجام داده‌اند، اکنون سازمان‌های دولتی، مؤسسات غیر دولتی و اندیشکده ها را هدف گرفته‌اند.این شرکت در یک پست وبلاگی نوشته است: هفته گذشته شاهد حملات سایبری گروهی به نام «نوبلیوم» بودیم که سازمان‌های دولتی، مشاوران و مؤسسات دولتی را هدف گرفته‌اند. این موج از حملات حدود ۳ هزار حساب کاربری ایمیل از ۲۴ کشور را هدف گرفته است. حدود یک چهارم سازمان‌های هدف گرفته شده در حوزه توسعه بین المللی و موضوعات حقوق بشر فعالیت می‌کنند. در همین راستا وزارت امنیت میهن و آژانس توسعه جهانی ایالات متحده (USAID)، اعلام کردند از هک آگاه هستند و تحقیقاتی در این باره انجام می‌دهند.

در ماجرای هک سولارویندز که در دسامبر ۲۰۲۰ فاش شد، هکرها با سواستفاده از شکافی در یکی از محصولات این شرکت به هزاران شرکت و سازمان دولتی نفوذ کرده بودند.گروه هکری نوبلیوم که گفته می‌شود از روسیه فعالیت می‌کند، در ۲۰۲۰ میلادی حملات سایبری سولار ویندز را علیه طیف وسیعی از سازمان‌های دولتی انجام داد و به آنها نفوذ کرد.

هرچند مقامات آمریکایی و انگلیسی روسیه را عامل حمله هکری سولار ویندز اعلام کردند، اما مقامات کشور آن را نپذیرفته‌اند.این اظهار نظرها یک هفته پس از آن اعلام شد که حمله باج افزاری به شرکت کلونیال پایپ لاین به تعطیل شدن بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا تبدیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا