تکنولوژی

آغاز رقابت ایده های گردشگری فضاپایه در مهر ماه

ایران رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه از سوی پژوهشگاه فضایی در مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز، پژوهشگاه فضایی ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان فضایی ایران رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک ها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه را در روزهای ١٦ و ١٧ مهر ماه امسال برگزار می‌کند. این رویداد با هدف ترویج و اشاعه علوم، فناوری ها و دستاوردهای فضایی در جامعه متناسب با فرهنگ و ارزش های اسلامی-ایرانی برگزار می شود. مهلت ثبت نام تا ۱۰ مهرماه تعیین شده است.

 

این رویداد در چهار محور ” پیوند علم و فناوری‌های فضایی با حوزه گردشگری“، “مصادیق ترویج در علوم و فناوری‌های قضایی در قالب پارک‌های موضوعی”، “ایده های مکان محور در حوزه نجوم و گردشگری”، “عظمت آسمان‌ها و زمین‌ و علوم و فناوری‌های فضایی” و “تعامل علوم و فناوری‌های فضایی با صنایع خلاق و فرهنگی” برگزار می‌شود.

 

تمامی افراد مستعد، اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی، شرکت‌های دولتی و خصوصی می‌توانند در حوزه‌های زیست‌بوم صنعت گردشگری موضوعی، زیست‌بوم صنعت بازی و سرگرمی موضوعی، زیست‌بوم صنایع فرهنگی هنری و چندرسانه‌ای، جریان‌سازی ارائه محتوا مبتنی بر مبانی علمی و معرفتی، مجموعه‌های جانبی مکمل در حوزه اقتصاد خلاق با ارائه طرح‌ها، ایده ها، ‌محصولات و خدمات خود، در این رویداد شرکت کنند. گردآوری و کمک به تجاری سازی طرح‌های خلاقانه کشور، برای استفاده در پارک‌های گردشگری فضاپایه از اهداف برگزاری این رویداد است.

 

شرکت‌کنندگان در مرحله اول باید طرح‌ها و ایده های خود را برای دفتر مدیریت طرح پارک‌های موضوعی ارسال کنند و پس از بررسی و ارزیابی ایده‌ها و طرح‌های برگزیده انتخاب شده و از صاحبان این ایده‌ها دعوت می‌شود تا با تکمیل و ارائه طرح خود، آن را با سایر طرح‌ها و ایده ها به رقابت بگذارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا